استان ها

دیگر نیاز نیست به جهانیان بگوییم که چرا از فلسطین حمایت می کنیم

سرخط نیوز/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به مظلومیت ملت بزرگ و مقاوم ایران، بیان کرد: دیگر نیاز نیست به جهانیان بگوییم که چرا از مردم فلسطین حمایت می‌کنیم، زیرا اکنون همه ملت‌ها می‌دانند که جمهوری اسلامی مدافع حریم ملت‌های مظلوم است.

آیت الله رسول فلاحتی امشب، ۲۶ آنلاین در تجمع مردم شهر رشت علیه جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی و آمریکا که در میدان شهدای ذهاب(شهرداری) برگزار شد، تاریخ ۷۵ ساله اسرائیل جعلی را مملو از جنایت و جرم و ظلم و جور و آدم کشی دانست و اظهار کرد: در طول تاریخ چندین هزار ساله تاریخ بشر به ویژه در تاریخ بعد از اسلام، هیچ رژیم و هیچ نظام شکل گرفته در دنیای امروز، به اندازه این رژیم سفاک و خون آشام، مرتکب جرم و جنایت نشده است.

وی با بیان اینکه جمعی از گرگ‌های دنیای بشر در سال ۱۹۴۸ با تطمیع قدرت‌های جهانی و با همکاری سازمان‌های به ظاهر طرفدار بشر در این نقطه از جغرافیای اسلام جا خوش کردند، گفت: این رژیم گرگ صفت و وحشی و درنده از زمان شکل گیری تا امروز مرتکب چنین جنایتی که این روزها رخ داده، نشده بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به بمباران بیمارستان غزه، تصریح کرد: به اذعام تحلیلگران و سیاستمداران و خبرنگاران و بسیاری از شخصیت‌های دنیا، هیچ جنایتی به اندازه جنایت شب گذشته در تاریخ بشر مشاهده نشده، زیرا یک بیمارستان که باید مرکزی امن برای بیماران و کودکان زنان و مردان دردمند و مجروحان و پناهجویان باشد، از هوا و زمین بمباران شد و مردم زیادی زیر آوار قرار گرفتند.

امام جمعه رشت، با بیان اینکه هیچ معادله نظامی در دنیا حتی در جنگ‌های عمومی این حرکت را نمی پذیرد، خاطرنشان کرد: حوادث این روزهای فلسطین و غزه قلب هر انسان آزاده ای را به درد می‌آورد؛ وقتی انسان این صحنه‌ها را می بیند، خون می بارد و چشمانش مملو از اشک می شود، زیرا اینجا انسان و انسانیت مطرح است.

وی با اشاره به فرموده پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) درباره ارزش انسان، بیان کرد: همه مسلمانان به منزله یک انسان هستند و دردمندی یک عضو، موجب دردمندی سایر اعضا می شود.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه امروز پیکره امت اسلام جریحه دار شده است، عنوان کرد: نه فقط امت اسلام، بلکه همه ملت های بیدار و دارای وجدان که برای کرامت انسانی تلاش می کنند، از این حادثه تلخ گریان هستند و شاهد هستیم که مردان و زنان در سرتاسر دنیا به خیابان ها آمده اند و جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

وی با اشاره به عکس العمل های بین المللی به جنایت خون آشامان صهیونیستی، ادامه داد: این جنایت در تاریخ بشر برای جنایتکاران صهیونیستی و حامیان آنها به ویژه ایالات متحده به عنوان یک لکه سیاه ثبت و ماندگار خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان کشتارهای رژیم صهیونیستی در صبرا و شتیلا و قانا را یادآور شد و افزود: جنایت این روزها به ویژه شب گذشته و کشتن بیماران و خردسالان و زنان و مردان، همه جنایات گذشته این رژیم تا بن دندان مسلح را تحت الشعاع قرار داده است. اگر در تاریخ از جنایت ها و قتل عام ها و سر بریدن های یزیدیان خواندیم و شنیدیم، امروز همه این جنایت ها را مشاهده کردیم که به دست یزیدیان زمان رخ داده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از روز نخست به حمایت از مردم مظلوم فلسطین برخاست، تاکید کرد: امام راحل ایالات متحده را شیطان بزرگ معرفی کرد و این اقدام امروز دیگر نیاز به تجزیه و تحلیل ندارد و آشکار است. اکنون همه ملت ها با مشاهده جنایات عظیم و وحشتناک رژیم صهیونیستی دریافته اند که ملت مقاوم ایران و رهبرانش هر آنچه در طی این نیم قرن درباره آمریکا و اسرائیل گفته اند، از سر دلسوزی و دلدادگی انسانی بوده است. در واقع به باور ملت ها آمده که طبق تعبیر امام خمینی(ره)، غده سرطانی اسرائیل باید از این نقطه جغرافیایی تاریخ بشر محور شود، زیرا بقای او نابودی و اضمحلال نوع انسان را در پی دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه خطاب به سران کشورهای اسلامی، متذکر شد: به دنبال نقشه راه آمریکایی ها برای مسلمانان غرب آسیا طی سال های اخیر، بنا بود قدرت توسعه یافته ای را برای رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی در قالب «نیل تا فرات» ایجاد کنند و متاسفانه برخی از سران کشورهای مسلمان در برقراری رابطه با اسرائیل از هم پیشی گرفتند تا افتخار کسب کنند، اما حرکت اخیر مانع بزرگی شد تا سران کشورهای اسلامی دیگر این جرات را به خود ندهند.

وی با بیان اینکه این شهادت ها و فدا شدن ها موجب شده سران کشورهای اسلامی به خود بیایند، اضافه کرد: برخی از سران کشورهای اسلامی در گذشته راهی جز سازش و ماندن در کنار رژیم صهیونیستی نمی دیدند، اما جنایت عظیم اخیر مانعی بر سر این راه شد؛ همچنین شاهد بیدارتر شدن ملت های مسلمان هستیم که نتیجه آن به آتش کشیدن سفارت رژیم صهیونیستی در اردن و ترکیه و… بود؛ مردمی که این روزها شب و روز نمی‌شناسند و آرامش ندارند و می خواهند که این غده چرکین از منطقه برود.

امام جمعه رشت، با اشاره به جریحه دار شدن قلب مردم مسلمان و مجاهد و انقلابی ایران و همه دلدادگان عالم در پی حادثه دیشب، تاکید کرد: پشت این جریان مظلومیت جمهوری اسلامی در جهان است. بنا به فرموده رهبر کبیر انقلاب، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، برای دفاع از مظلومیت مردمی که ۷۵ سال با آوارگی و سختی و مشکلات و فقر زندگی کرده‌اند، به عنوان روز جهانی قدس معرفی شد، اما امپراتوری رسانه‌ای چیزی از این حرکت نمی‌گوید و فقط از اسرائیل دفاع می کند.

وی با بیان اینکه در حادثه سال گذشته شاهد کار تبلیغاتی عظیم و گسترده دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی بودیم، اضافه کرد: دشمنان به دنبال فوت ناگهانی یک دختر، این همه آشوب در خیابان های ایران ایجاد کردند و جوانان بسیجی و سپاهی و نیروی انتظامی ما را به شهادت رساندند، زیرا دشمنان ما خون آشام و سگ‌های هار بین المللی هستند که می خواهند بر جوامع حکمرانی کنند.

آیت الله فلاحتی همچنین به حضور بایدن در اسرائیل جعلی اشاره کرد و یادآور شد: رئیس جمهور ایالات متحده چپ و راست را تشخیص نمی دهد، اما با وزیر و فرماندهان نظامی خود آمده تا از جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار زنان و کودکان بی گناه در یک بیمارستان حمایت کند. متاسفانه پایگاه های نظامی آمریکا در کشورهای مسلمان منطقه، با حمایت رهبران این کشورها به مرکز پرواز هواپیماها و محموله های نظامی تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به مظلومیت ملت بزرگ و مقاوم ایران، بیان کرد: دیگر نیاز نیست به جهانیان بگوییم که چرا از مردم فلسطین حمایت می کنیم، زیرا اکنون همه ملت ها می دانند که جمهوری اسلامی مدافع حریم ملت های مظلوم است.

وی پیام این اجتماعات عظیم و عزیز را متوجه همه ملت های مجاهد و مقاوم منطقه به ویژه جوانان یمن و حشد الشعبی و حزب الله و لبنان و سوریه دانست که در کنار ملت فلسطین هستند و گفت: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، اگر مسلمانان تصمیم بگیرند از مردم فلسطین حمایت کنند، آن وقت ما نمی توانیم جلوی مسلمانان آزاده را بگیریم. امروز همه رسانه های جمعی دنیا در حال رصد اجتماعات ملت ایران در حمایت از فلسطین و غزه هستند و لذا از مسلمانان و جوانان قهرمان کشورهای اسلامی می خواهیم که در حمایت از مردم مظلوم فلسطین از هیج تلاشی دریغ نکنند؛ این در حالی است که رئیس جمهور احمق آمریکا صریحا حمایت خود را از اسرائیل غاصب اعلام می کند.

امام جمعه رشت گفت: بن گورین طراح اشغال فلسطین در سال ۱۹۴۶ است و طبق نظر او برای بقا و ارتقای جایگاه اسرائیل، باید زودتر کشت تا کشته نشد. بن گورین همچنین به رهبران اسرائیل توصیه کرده به دلیل مهاجر بودن اغلب سربازان، باید از جنگ فرسایشی خودداری کرد و جنگ را به بیرون اسرائیل کشاند لذا نسل فعلی فلسطین می‌داند که اگر اسرائیلی ها حرکت پیاده نظام را آغاز کنند، در تله انتحاری قرار می گیرند؛ سربازان و افسران اسرائیلی قدرتشان فقط در بمباران های هوایی است و توانایی جنگ تن به تن را ندارند و در صورت حمله زمینی، این مسلمانان هستند که از همه طرف دشمن را محاصره می‌کنند؛ جوانان فلسطینی باور کرده‌اند که قدرت اسرائیل پوشالی بوده و به زودی محو خواهد شد.

آیت الله فلاحتی، با اشاره به حمایت ملت ایران از جوانان شجاع فلسطینی و ملت مظلوم و محروم غزه، ادامه داد: در تعالیم دینی ما، فریادرسی از مسلمانان الزامی است و لذا حرکت طوفان الاقصی آرام نخواهد گرفت تا منجر به محو و نابودی و اضمحلال این غده چرکین شود و به زودی نماز جماعت را پشت سر رهبر انقلاب در بین المقدس اقامه خواهیم کرد.

انتهای پیام