بین الملل

وانگ یی: اسرائیل دست از مجازات جمعی ساکنان غزه بردارد

وزیر امور خارجه چین گفت که اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه «فراتر از محدوده دفاع از خود» رفته است و کابینه نتانیاهو باید از «مجازات دسته‌جمعی» مردم غزه دست بردارد.

به گزارش سرخط نیوز، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین روز شنبه در گفت‌وگوی تلفنی با فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان در خصوص تحرکات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و به‌ویژه ساکنان غزه به رایزنی پرداخت.  

وانگ یی به همتای عربستانی خود گفت: «هیچ یک از طرف‌ها نباید اقدامی برای تشدید اوضاع انجام دهند و باید در اسرع وقت به میز مذاکره بازگردند.»

در حالی که جنگ غزه وارد نهمین روز خود از آغاز عملیات طوفان الاقصی می‌شود، حملات رژیم صهیونیستی به مردم و زیرساخت‌های این منطقه ادامه دارد. در همین حال یک مقام سازمان ملل هشدار داد که فلسطینی‌ها در معرض «پاکسازی قومی جمعی» هستند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد در آخرین آمار اعلام شده از آغاز نبرد طوفان‌ الاقصی تاکنون تعداد شهدا در غزه به ۲۳۲۹ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۹۰۲۴ تن رسیده که اکثرشان کودکان و زنان بی‌دفاع هستند. تعداد شهدای غزه در نتیجه تجاوزات هشت روزه صهیونیست‌ها از تعداد شهدای جنگ ۲۰۱۴ طی ۵۱ روز فراتر رفته است.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: تعداد شهدای غزه دال بر آن است که صهیونیست‌ها در حق ملت ما دست به پاک‌سازی نژادی زده‌اند.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.