آموزش کار با دریل مکنتی جهت سهولت کار شما

ابزاری برای سریع‌تر و راحت‌تر انجام شدن کارها

دریل مگنت چیست ؟ دریل مگنت چه کاربردهایی دارد ؟ محل استفاده از دریل مگنت کجاست ؟ دریل مگنت ابزاری صنعتی برای ایجاد سوراخکاری در مصالح فلزی است که برای سریع‌تر و راحت‌تر انجام شدن کارها و بدلیل حجیم و سنگین بودن قطعاتی که مورد نیاز برای انجام سوراخکاری هستند و بدلیل عدم امکان جابجایی قطعات مخصوصا قطعات نصب شده و ساخته شده ، مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از این وسیله مقرون به صرفه و  اقتصادی نموده است و در بعضی از مواقع چاره ای به غیر از استفاده از این دریل برای سوراخکاری نیست .

آموزش کار با دریل مکنتی جهت سهولت کار شما

انواع دریل های مگنت به نسبت وزن و قدرت مگنت و گیرایی مغتاطیسی آن و بصورت دریل های معمولی و یا گردبرمورد استفاده قرار می گیرند . در بازار دو نوع دریل مگنتی شناخته می شود یک مدل هست که وزن زیادی دارد و هزینه تعمیرات آن نیز زیاد است و فقط با مته ته کونیک کار می کند. نوع دیگر نیز وزن پایین و سرعت بالایی دارد و با مته های ته کونیک و گردبر کاربرد دارد.

نحوه عملکرد دریل مگنت بدین شکل است که پایه مگنت ( مغناطیسی ) آن به فلز می چسبد و سپس مراحل سوراخکاری انجام می گیرد و طبق معمول برای انجام سوراخکاری ها با قطر و سایز بالاتر نیازمند ایجاد سوراخ با قطر کمتری هست که بعد از آن سوراخ با قطر نهایی انجام می گیرد .

البته برای سوراخکاری با قطر کمتر هم می‌توان از دستگاه های دریل مگنت استفاده کرد . دریل مگنت های گردبر سرعت عملی بالاتر از دریل مگنتهای معمولی دارند و نیز ضایعات حاصل از سوراخکاری دریل مگنتهای گردبر بسیار بالاتر از ضایعات دریل مگنتهای معمولی خرید و فروش می شوند . در عوض مته های دریل مگنتگردبر هزینه بالاتری نسبت به مته های معمولی دارند . راحتی و سرعت عمل از مهم‌ترین ویژگی‌های کار با این دستگاه است .

توصیه بسیار مهم و کاربردی  :

اگر نمی خواهید هزینه دریل مگنت بالای موجود در باار را بپردازید یک راهکار برای شما داریم . توانایی و قابلیت ساخت توسط شما بدین صورت که یک پایه مغناطیسی از بازار تهیه می کنید و یک موتور گیربکسی و یک کلگی سه نظام تهیه می گردد و به وسیله یک تراشکار و برقکار امکان راه اندازی و ساخت دریل مگنت سه فاز یا تک فاز را خواهید داشت این نوع دریل مگنت ، دریل مگنت به اصطلاح ته کونیک خواهد بود .

کار با مزایای بسیاری دارد که به برخی از آنها اشاره خواهیم داشت :

 1. محل کاربرد دریل مگنت در همه جا بوده و در زیر آب و ارتفاع و روی زمین قابل استفاده می باشد .
 2. کوچک بودن و قابل حمل توسط نفر ( پرتابل ) به راحتی قابل حمل بوده و بوسیله یک یا دو نفر قابل حمل می باشد .
 3. با برق تک فاز و سه فاز قابلیت راه اندازی دارد .
 4. به نسبت کارایی و کاری که انجام می دهد نسبت به دریل های با کارایی هم ردیف خود مقرون به صرفه و اقتصادی است
 5. سرعت سوراخکاری در دریل مگنتهای گردبر تا 4 برابر دریل های معمولی رادیال می باشد .
 6. کاهش ضایعات
 7. فروش ضایعات حاصل با قیمت بالاتری از ضایعات دریل های ستونی و رادیال
 8. استاندارد بالای دریل های مگنت گردبر و وجود گارد محافظ، سیستم الکترونیکی کنترل اضافه بار و کلاچ اتوماتیک، ایمنی شما را در حین کار با دریل مگنت تضمین می کنند.

موارد مهمی که در خرید یک باید در نظر گرفته شوند شامل موارد زیر می شود:

قطر،عمق و سرعت سوراخ کاری،محیط کار و محدودیت ها و نیز جنس ماده ای که قرار است سوراخ شود.

دریل مگنت در ابعاد کوچک و با ارتفاع کم تا ابعاد بزرگ و قابل تنظیم در سرعت های مختلف می توانند انتخاب شوند. همچنین قدرت چسبندگی مگنت دریل به نسبت قطر سوراخ کاری نیز بسیار مهم می باشد.

موارد و صنایع مورد استفاده از :

 1. صنایع ریل سازی
 2. صنایع تولیدی بزرگ
 3. صنایع سوله سازی و  اسکلت سازی و پل سازی و صنایع فلزی
 4. صنعت نفت، گاز و پتروشیمی
 5. صنعت خودروسازی و وسایل نقلیه
 6. صنایع کشتی سازی
 7. صنعت ساختمان سازی
 8. صنعت پل سازی
 9. کارگاه های تولیدی
 10. کارگاه های جوشکاری فلزات

تنو( دریل مگنت چیست ؟ ) دریل مغناطیسی یا دریل مگنت یک دستگاه حفاری قابل حمل با پایه آهنربا یا آهنربای دائمی است. پس از فعال شدن، آهنربای الکتریکی روی پایه دریل مگنت میدان مغناطیسی ایجاد می کند که روی فولاد جذب می شود. سپس موتور با سرعت بالا کار می کند تا دریل را برای سوراخ کردن صفحه فولادی یا فلز به حرکت درآورد.

دریل مگنت برای انجام عملیات حفاری از زوایای مختلف به نیروی جذب پایه مغناطیسی متکی است. به دلیل اندازه کوچک و قدرت بالا، بسیار کارآمد است. دریل مغناطیسی مشکل حذف ضایعات و سرباره از خطوط لوله و حفر سوراخ در صفحات فولادی را حل می کند. بنابراین، دریل های مغناطیسی به طور گسترده در ساخت و ساز مترو در مقیاس بزرگ، تعمیر و نگهداری تجهیزات در مقیاس بزرگ، تعمیر و نگهداری نیروگاه و مهندسی خطوط لوله استفاده می شود.

اکثر مشتریان ما دریل های مگنت عمودی را به جای دریل های مگنت افقی خریداری می کنند. دستگاه های دریل مغناطیسی عمودی به طور کلی حدود ده کیلوگرم وزن دارند و دارای دسته هستند. کاربران فقط می توانند دستگیره ها را گرفته و بلند کنند تا در مزرعه یا در ارتفاعات بالا کار کنند.

دریل مگنت چیست ؟ و چه کاربردی در صنعت امروزی دارد؟

دریل مگنت ابزاری کاربردی در صنعت است که جهت سوراخکاری و برش فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. دریل مغناطیسی نام دیگر این دستگاه است که با استفاده از ابزاری به نام مته گردبر قابلیت ایجاد برش حلقوی برروی فلزات را دارد. مته دریل سوراخکاری دارای لبه های تیز و برنده ای هستند که سبب ایجاد یک برش برروی ورقه های آهنی می شوند. دریل ها در انواع مختلفی که طراحی و ساخت کشور های قدرتمندی مانند انگلیس، تایوان، هلند، آلمان و… عرضه می شوند. در ادامه به برخی از کاربرد های دریل مگنت در صنعت امروزی اشاره خواهیم داشت:

انعطاف پذیری: ساخت فلز، ساخت و ساز، کشتی سازی و سایر صنایع همگی می توانند از تطبیق پذیری زیاد تجهیزات دریل مگنت بهره مند شوند. آنها برای انواع جهت ها و زوایای مناسب هستند زیرا توانایی سوراخ کردن در موقعیت های افقی، عمودی و بالا را دارند.

دقت و سازگاری: هنگام حفاری سوراخ ها، این ماشین ها دقت و دقت عالی را ارائه می دهند. سوراخ ها مرتب و دقیق هستند زیرا پایه مغناطیسی لرزش ها را کاهش می دهد و ثبات را تضمین می کند. این برای صنایعی که دقت قرار دادن سوراخ در آنها حیاتی است بسیار مهم است.

بهره‌وری: سرعت و کارایی ماشین‌های حفاری مغناطیسی تعبیه شده است. راه‌اندازی و تغییر موقعیت سریع توسط پایه مغناطیسی امکان‌پذیر است که زمان خرابی را به حداقل می‌رساند. حفاری سریع توسط موتور قوی و ابزارهای برش خاص امکان پذیر است که باعث افزایش خروجی می شود.

امنیت: مواد بستن که اغلب در روش‌های حفاری سنتی استفاده می‌شوند، گاهی اوقات می‌توانند خطرناک باشند یا به قطعه کار آسیب برسانند. پایه مغناطیسی دستگاه های حفاری مغناطیسی دستگاه را محکم در جای خود نگه می دارد و نیاز به گیره را خنثی می کند. این امر احتمال اعوجاج قطعه کار را کاهش می دهد و ایمنی اپراتور را بهبود می بخشد.

حفاری سوراخ‌های بزرگ: با استفاده از تکنیک‌های حفاری سنتی، حفر سوراخ‌هایی با قطر بزرگ در سطوح فلزی ممکن است دشوار یا غیرممکن باشد. با این حال، ماشین های حفاری مغناطیسی می توانند این کار را انجام دهند. این به ویژه برای مشاغلی که برخی از برنامه‌ها به سوراخ‌های بزرگ نیاز دارند مفید است.

قابلیت استفاده: سهولت استفاده از دستگاه های حفاری مغناطیسی در طراحی آنها اولویت دارد. آنها اغلب دارای طراحی های ارگونومیک و کنترل های ساده هستند که هم برای کاربران تازه کار و هم برای اپراتورهای باتجربه قابل استفاده هستند.

صرفه جویی در هزینه: کارایی و دقتی که ماشین های حفاری مغناطیسی ارائه می دهند می تواند در طول زمان باعث صرفه جویی در هزینه شود، حتی اگر سرمایه گذاری اولیه آنها بیشتر از روش های حفاری سنتی باشد. کاهش زمان کار، بهبود بهره وری و کاهش ضایعات مواد، همگی منجر به اثربخشی هزینه کل می شوند.

سازگاری: ماشین های حفاری مغناطیسی محدود به کار با یک نوع فلز نیستند. آنها قادر به کار با بسیاری از مواد آهنی مختلف مانند فولاد ضد زنگ و فولاد هستند.

آشنایی با انواع دریل مگنت / دریل مگنت چیست ؟

دستگاه های دریل مگنتی ابزاری برقی و صنعتی با امکانات پیشرفته است که جهت انجام سریع و راحت کارهای سنگین و زیاد در صنایع سازه فلزی و صنایع مهندسی مناسب می باشد . یکی از ویژگی های این دستگاه کاربردی و اقتصادی بودن آن برای کارهای که امکان جابجایی ندارند می باشد. از دیگر کاربردی های دستگاه نامبرده قابلیت استفاده در پروژه های سازه فلزی و همچنین در محل کارگاهی است. باتوجه به گفته های قبل دریل مگنت علاوه بر انجام عملیات سوراخکاری با مته های گردبر امکان سوراخکاری با مته های پیچشی و مته های کونیک را ایجاد می کنند.

دریل مگنت برای حفاری سوراخ در مکان های دور، یک دستگاه حفاری مغناطیسی یک ابزار بسیار سازگار و قابل حمل است. هنگامی که حمل و نقل یک کار بزرگ به یک دستگاه حفاری کارگاهی غیرممکن است، این تجهیزات عالی است. روش دیگر، می‌توان با استفاده از تجهیزات حفاری مغناطیسی سبک وزن، سوراخ‌هایی را در محل سوراخ کرد.

دریل های معناطیسی دارای دو دسته اتوماتیک و دستی می باشد. دریل مگنت دستی به تنهایی در مدل های مختلفی در بازار عرضه می شود. مدل هایی اعم از دریل های سبک که به دلیل داشتن وزن بسیار کم قابل استفاده در مکان های محدود و غیر قابل دسترس و یا بهترین گزینه برای سوراخکاری برروی اسکلت ساختمان، برج های متحرک و… می باشند.

از مدل های دیگر این دستگاه دریل پنوماتیک است که به دلیل داشتن موتور که با قدرت پنوماتیک است و آهنربایی دائمی که در بخش مغناطیسی دستگاه تعبیه شده بهترین گزینه برای مکان هایی که خطر آتش سوزی و برق گرفتی وجود دارد می باشد.

نوع دیگر دریل مگنت ها، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک آن است که استفاده از این سری از دریل ها سبب صرفه جویی در وقت و انرژی اپراتور می شود. سری دیگر این دستگاه ها،مخصوص ریل است . این دریل ها مخصوص سوراخکاری برروی ریل می باشند که در این محصول بجایی آهنربا از قسمتی مخصوص برای بستن و فیکس کردن دستگاه جهت ثابت ماندن برروی مسیر استفاده شده است.