برترین های کسب و کارعمومی

با کد خطا یا ارورهای ماشین لباسشویی حایر آشنا شوید

یکی از این دستگاه ها لباسشویی است و گاه اختلالات ایجاد شده در آن به گونه‌ای است که به راحتی توسط خود فرد، قابل برطرف کردن می‌باشد و گاهی نیز نیاز به حضور یک متخصص در امر تعمیر می‌باشد. اگر شما هم از ماشین لباسشویی حایر استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم این مطلب را بخوانید چرا که در این مطلب قصد داریم به بررسی و رفع عیب ارور ماشین لباسشویی حایر بپردازیم.

ارور لباسشویی حایر 601 | ارور لباسشویی حایر 801 | ارور لباسشویی حایر e8

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی حایر

از جمله مزیت‌های دستگاه‌های دیجیتال امروزی آن است که اغلب برای آن‌ها کدهای خطا (ارور) تعریف شده است و هر کد خطا (ارور) مربوط به قسمت خاصی از دستگاه می‌باشد؛ بنابراین هنگامی که هر قسمت از دستگاه با مشکل مواجه می‌شود، کد خطای مربوط به آن قسمت شروع به هشدار دادن کرده و علاوه بر آن‌ که شخص استفاده کننده را از وجود اشکال آگاه می‌سازد، ناحیه مختل شده را نیز مشخص می‌کند تا کار تعمیر لباسشویی حایر در اصفهان و اصلاح اختلال سریع‌تر و با کارایی بهتری پیش برود.

لذا لازم است تا با انواع ارورهای دستگاه دیجیتال مورد استفاده خود آشنا باشیم تا بتوانیم به موقع در صدد برطرف کردن رفع مشکلات آن برآییم. لازم به ذکر است که ارورهای ماشین لباسشویی حایر با چراغ‌های چشمک زنی که در قسمت جلویی دستگاه تعبیه شده‌اند، هشدارهای لازم را می‌دهند. در توضیح هر ارور، به چگونگی چشمک زدن چراغ‌های دستگاه اشاره خواهد شد.

ارور ERR1 ماشین لباسشویی حایر

نحوه چشمک زدن چراغ‌های جلویی دستگاه: در این ارور، هیچ چراغی روشن نمی‌شود و چشمک نمی‌زند.

علت ارور ERR1 ماشین لباسشویی حایر: مواردی که می‌توان به عنوان علت ایجاد این کد خطا بیان کرد و مورد بررسی قرار داد عبارت‌اند از:

 1. درب ماشین لباسشویی به طور صحیح و کامل بسته نشده است.
 2. آهنربا و مغناطیس به کار رفته در درب ماشین لباسشویی دچار اشکال شده است
 3. سیم‌های مربوط به مغناطیس درب ماشین لباسشویی دچار جابجایی یا هرگونه مشکل دیگری شده است
 4. فیش برد دستگاه قطع شده است و یا اتصال درستی ندارد
 5. برد ماشین لباسشویی دچار اشکال شده است
 6. میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی دچار اشکال شده است و کار نمی‌کند
 7. عاملی خارجی مانع از بسته شدن درب دستگاه شده است
 8. ارتباط برد دستگاه با درب آن دچار اشکال شده است و ارتباط به درستی برقرار نمی‌شود

رفع عیب کد خطای ERR1 ماشین لباسشویی حایر: برای بررسی و تعمیر آن ابتدا سعی کنید درب ماشین لباسشویی را به درستی ببندید. در صورت عدم برطرف شدن مشکل، اتصال ماشین لباسشویی به برق را بررسی کنید. هرگونه جسم خارجی از جمله لباس‌ها که مانع بسته شدن درب می‌شوند را بردارید. از بررسی و توجه به قفل درب ماشین لباسشویی و PCB غافل نشوید. در نهایت ارتباط بین برد دستگاه و درب ماشین لباسشویی را بررسی کرده و در صورت وجود اشکال آن را برطرف نمایید.

ارور ERR2 ماشین لباسشویی حایر

نحوه چشمک زدن چراغ‌های جلویی دستگاه: در این ارور، ماشین لباسشویی حایر پس از حدود یک دقیقه دو بار چشمک میزند و سپس برای مدت 4 ثانیه خاموش می‌شود. (پس از یک دقیقه، هر 4 ثانیه دو بار چشمک میزند) علت ارور ERR2 ماشین لباسشویی حایر: دلایلی که می‌تواند باعث ایجاد این خطا شود و نیاز به بررسی دارد، عبارت‌اند از:

 1. لوله تخلیه آب دچار اختلال شده است، ممکن است پیچ خورده باشد یا چیزی در آن گیر کرده باشد و باعث گرفتگی آن شده باشد، در نتیجه آب از ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود.
 2. فیلتر پمپ تخلیه آب با مشکل مواجه شده است و یکی از علل آن کثیفی فیلتر می‌باشد.
 3. فیش‌های مربوط به پمپ تخلیه اتصال خوبی ندارد، قطع شده است و یا هر گونه مشکل دیگری در رابطه با آن وجود دارد.
 4. پمپ تخلیه با مشکل مواجه شده است و به درستی کار نمی‌کند.
 5. سنسور مربوط به تشخیص میزان سطح آب دچار نقص شده است.
 6. PCB  دستگاه دچار نقص شده است و کار نمی‌کند.
 7. شیر برقی لباسشویی دچار اشکال شده است.

رفع عیب کد خطای ERR2 ماشین لباسشویی حایر: برای رفع این کد خطا می‌بایست قطعات گوناگونی را از نظر سلامت و کارکرد مناسب بررسی کنید. ابتدا پمپ تخلیه دستگاه را به دقت مورد بررسی قرار دهید سپس به سراغ دسته سیم‌ها بروید و از سلامت و اتصال مناسب آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اتصالات بین برقی و pcb را نیز به دقت مورد بررسی قرار دهید. عواملی که باعث مسدود شدن لوله تخلیه آب شده‌اند را برطرف کنید. شیر برقی را مورد بررسی قرار دهید تا آب بیش از حد وارد دستگاه نشود. لوله فاضلاب را از نظر باز بودن مسیر بررسی کنید. از سالم بودن سنسور مربوط به تعیین سطح آب اطمینان حاصل کنید

ارور ERR3 ماشین لباسشویی حایر

نحوه چشمک زدن چراغ‌های جلویی دستگاه: چراغ‌ها سه بار چشمک می‌زنند و سپس برای مدت 4 ثانیه خاموش می‌شوند (هر 4 ثانیه سه بار چشمک می‌زنند)

علت ارور ERR3 ماشین لباسشویی حایر: از مواردی که می‌توانند به عنوان علت این کد خطا مطرح شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فیش‌های مربوط به سنسور حرارتی دچار ایراد است یا قطعی دارد و یا به خوبی متصل نشده است.
 2. سنسور حرارتی ماشین لباسشویی دچار اختلال شده است و عملکرد مناسبی ندارد.
 3. فیش‌های مربوط به برد دستگاه به خوبی اتصال نیافته‌اند و یا قطع شده‌اند.

رفع عیب کد خطای ERR3 ماشین لباسشویی حایر: برای رفع کد خطای شماره 3 ماشین لباسشویی حایر می‌بایست ابتدا سنسور دما را از نظر کارکرد و سلامت قطعه بررسی کرده و اطمینان حاصل کرد و سپس از اتصال مناسب سیم‌ها و عدم قطعی آن‌ها مطمئن شد. بهتر است برد دستگاه را نیز از نظر عملکرد و ساختار مناسب بررسی نمایید.

ارور ERR4 ماشین لباسشویی حایر

نحوه چشمک زدن چراغ‌های جلویی دستگاه: چراغ‌های دستگاه ابتدا 4 بار چشمک می‌زنند و سپس برای مدت 4 ثانیه خاموش می‌مانند (هر 4 ثانیه،4 بار چشمک میزند).

علت ارور ERR4 ماشین لباسشویی حایر: علل و عواملی که باعث ایجاد این کد خطا می‌شوند عبارت‌اند از:

 1. المنت حرارتی دستگاه معیوب است و به درستی کار نمی‌کند.
 2. المنت اتصال کوتاه شده است و اتصال مناسبی را فراهم نمی‌آورد.
 3. حرارت ایجاد شده بیش از اندازه است.
 4. حجم لباس‌های درون ماشین لباسشویی بیش از اندازه است.

رفع عیب کد خطای ERR4 ماشین لباسشویی حایر: این خطا زمانی ظاهر می‌شود که المنت ماشین لباسشویی به خوبی گرم نمی‌کند. لذا برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا سعی کنید بار لباس‌های داخل ماشین را کم کنید؛ چرا که به نظر می‌رسد بار بیش از حد لباس‌ها باعث ظهور این خطا می‌شود. اگر خطا برطرف نشد، در مرحله بعد المنت حرارتی را از نظر کارکرد و سلامت قطعه بررسی کرده سپس دسته سیم‌ها را از نظر اتصال مناسب و عدم وجود قطعی در مسیر بررسی کنید. ترمیستور را نیز تحت بررسی کافی قرار دهید و از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید

ارور ERR5 ماشین لباسشویی حایر

نحوه چشمک زدن چراغ‌های جلویی دستگاه: در این کد خطا، چراغ‌های جلویی دستگاه ابتدا پس از گذشت 8 دقیقه،5 بار چشمک می‌زنند و سپس برای مدت 4 ثانیه خاموش می‌شوند. (پس از 8 دقیقه، هر 4 ثانیه 5 بار چشمک می‌زنند)

علت ارور ERR5 ماشین لباسشویی حایر: از جمله عواملی که می‌تواند باعث ایجاد این کد خطا در ماشین لباسشویی حایر شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. شیر آب ماشین لباسشویی بسته است و مانع ورود آب به داخل دستگاه می‌شود.
 2. آب درون ماشین لباسشویی به میزان کافی نرسیده است.
 3. فشار ورودی آب به داخل دستگاه به دلایل مختلف کم است از جمله ممکن است لوله ورودی پیچ خورده باشد و یا چیزی درون آن گیر کرده و دچار گرفتگی شده باشد.
 4. هیدروستات دستگاه دچار نقص شده و عملکرد مناسبی ندارد.

رفع عیب کد خطای ERR5 ماشین لباسشویی حایر: برای برطرف کردن ارور ماشین لباسشویی حایر، ابتدا آن را از نظر وجود نشتی احتمالی بررسی کنید، اگر اثری از نشتی پیدا نکردید، ارزیابی کنید که آیا آب به میزان کافی وارد ماشین لباسشویی می‌شود یا خیر. سپس از سالم بودن شیر برقی و کارکرد آن اطمینان حاصل کنید. دسته‌های سیم بین شیر برقی و PCB را از جهت عدم وجود قطعی و اتصال مناسب تحت بررسی قرار دهید. عملکرد سنسور تعیین‌کننده سطح آب را بسنجید و در صورت وجود اشکال آن را تعویض کنید. پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار داده و از عملکرد درست آن مطمئن شوید

لیلا بنی نعمتی

من لیلا هستم، خبرنگاری که با نگاهی به آینده، مسائل امروز را تحلیل می‌کنم. در این سایت، با بررسی روندهای اجتماعی و اقتصادی، به دنبال درک بهتر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه در آینده هستم.