برترین های کسب و کارعمومی

موارد نگهداری های بعد از تعمیر تلویزیون

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که تلویزیون تان نیاز به تعمیر پیدا کرده باشد و در صورت نداشتن گارانتی به فکر مراجعه به تعمیرگاه های مجاز تلویزیون افتاده باشید. ما در این مطلب از برای شما در مورد و نکات مهم در نگهداری از تلویزیون صحبت کرده ایم.

مرکز الکترونیک طهران - نگهداری از تلویزیون های LED و LCD

نکات مهم برای تعمیر تلویزیون :

۱- تعمیر تلویزیون خود را به افراد متخصص دهید.

۲- حتما بعد از تعمیر تلویزیون خود از تکنسین و متخصص مربوطه گارانتی دریافت کنید.

۳- در برخی اوقات مشاهده شده است که افرادی که تخصصی در این کار ندارند اقدام به تعمیر تلویزیون کرده و نه تنها از پس تعمیر بر نیامده اند بلکه خطراتی را نیز به جان خریده اند. لذت هیچوقت خودتان اقدام به این کار نکنید و حتی درب تلویزیون خود را نیز باز نکنید.

از آنجا که تعمیر تلویزیون امری حساس است و باید در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد آریابهکار با داشتن تیم حرفه ای در فع مشکل تلویزیون شما عزیزان تمام سعی و تلاش خود را به کار می گیرد تا در کمترین زمان با بهترین کیفیت و حداقل هزینه تعمیر تلویزیون شما دوستان گرامی انجام شود.

افزایش طول عمر تلویزیون

رعایت برخی نکات می‌تواند به افزایش طول عمر تلویزیون منجر شود که در این قسمت ما به برخی از این نکات اشاره می‌کنیم:

۱-محل قرارگیری تلویزیون اهمیت زیادی دارد و نقشی تعیین‌کننده در افزایش یا کاهش عمر مفید این دستگاه دارد. این محل باید دور از سرما یا گرما باشد.

همچنین از قرار دادن تلویزیون در محلی که ممکن است رفت و آمد در آن نقطه زیاد باشد پرهیز کنید، زیرا شرایط آب وهوایی مختلف باعث از بین رفتن سیستم‌های داخلی تلویزیون می‌شود.

۲-از آنجایی که این روزها بیشتر تلویزیون‌ها باریک یا حتی فوق باریک هستند باید مراقب ضربه خوردن‌های آن باشید. هر ضربه محکمی که به تصویر تلویزیون برخورد کند باعث از بین رفتن یک پیکسل یا سوختن یک لامپ آن می‌شود. از این تلویزیون‌ها باید با دقت نگهداری کرد.

۳- بیشتر آسیب‌های وارده هنگام تمیز یا گردگیری به تلویزیون وارد می‌شوند. به همین دلیل باید هنگام تمیز کردن تلویزیون نکاتی را رعایت کنیم. برای پاک کردن صفحه نمایش از دستمال‌های مخصوص که معمولا درون جعبه تلویزیون هستند استفاده کنید.

دقت داشته باشید که هیچ آب یا ماده شوینده ای را نباید به صفحه نمایش بزنید. همچنین برای تمیز کردن تلویزیون نباید از دستمال‌های زبر که به صفحه نمایش آسیب می‌رسانند استفاده شود.

۴- از کنترل تلویزیون به دقت محافظت کنید، زیرا این روزها بسیاری از کارهای این جعبه جادو با استفاده از کنترل انجام می‌شود. محل‌های قرار دادن کنترل که کنار صندلی‌ها وصل می‌شوند خریداری کنید تا هر کنترل جای مخصوصی داشته باشد. همچنین اجازه ندهید تا فرزندان کوچک دست به آن بزنند؛ چرا که کار کردن بی جهت با دکمه‌ها باعث خراب شدن آن می‌شود.

۵- قابی را که دور صفحه نمایش وجود دارد همیشه با استفاده از دستمال‌های مینکات طلایی نگهداری از تلویزیون

برای افزایش طول عمر تلویزیون نکات زیر را رعایت کنید:

 • کنترل دمای محیط: سرما و گرمای زیاد، باعث آسیب به دستگاه شما می‌شود.
 • عدم ضربه به تلویزیون: در صورتی که به صفحه نمایش تلویزیون ضربه شدید وارد شود، امکان تعمیر تلویزیون وجود ندارد و باید برای خرید یک دستگاه جدید اقدام کنید.
 • تمیز کردن صحیح تلویزیون: برای تمیز کردن تلویزیون به هیچ عنوان مواد شوینده را مستقیما روی صفحه نمایش نریزید.
 • استفاده از محافظ برق مناسب: برای جلوگیری از نوسانات جریان برق و آسیب به دستگاه، بهتر است از یک محافط استفاده کنید.
 • تنظیم نور صفحه: اگر نور صفحه بیشتر از حد استاندارد باشد، ممکن است به موتور و پردازنده تلویزیون آسیب وارد شود.

افزایش عمر مفید تلویزیون با چند ترفند ساده

برای جلوگیری از آسیب به تلویزیون و همچنین صرف هزینه اضافی برای یا خرید یک دستگاه جدید، نکات زیر را رعایت کنید. در صورت بروز هر گونه ایراد بر روی تلویزیون های ال ای دی خود کافی است با ما تماس بگیرید و از ما مشورت بخواهید تا تعمیر تلویزیون در اصفهان در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام شود.

دمای محیط را کنترل کنید

درجه حرارت محیطی که تلویزیون در آن قرار دارد باید از لحاظ سرما و گرما کنترل شود. سرما و گرمای زیاد باعث آسیب به سیستم‌های داخلی دستگاه شما می‌شود، در نتیجه بهتر است دمای محیط متعادل باشد. برای افزایش طول عمر تلویزیون، حتما آن را دورتر از وسایل گرمایشی یا سرمایشی قرار دهید.

مانع ضربه خوردن به تلویزیون شوید

در کل به دلیل سیستم حساس لوازم برقی ضربه باعث خرابی یا اختلال در عملکرد آن‌ها می‌شود. با وارد شدن ضربه به ال سی دی یا ال ای دی و شکستن یا سوختن صفحه نمایش آن، نمی‌توانید دستگاه را تعمیر کنید و مجبور به تعویض آن می‌شوید. پس برای در امان نگه داشتن تلویزیون، دستگاه را در مکان‌های پر تردد قرار ندهید.

تلویزیون را به صورت اصولی تمیز کنید

یکی از نکات نگهداری از تلویزیون نحوه تمیز کردن اصولی آن است. هنگام تمیز کردن دستگاه باید مراقب آسیب‌های احتمالی به قسمت‌های مختلف تلویزیون مخصوصا صفحه نمایش و پنل آن باشید. همچنین اجازه ندهید گرد و غبار، طولانی مدت روی دستگاه باقی بماند. چراکه وجود گرد و غبار مانع عبور جریان هوا، داغ شدن تلویزیون و خرابی آن می‌شود.
برای تمیز کردن اصولی تلویزیون خود بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

 • برای تمیز کردن صفحه نمایش از دستمال‌ و پاک کننده مخصوص استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان از آب یا مواد شوینده به صورت مستقیم روی صفحه نمایش استفاده نکنید.
 • برای تمیز کردن قاب و پنل تلویزیون، ابتدا دستمال میکروفایبر را مرطوب کرده و سپس قسمت‌های مورد نظر را تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن پنل جلویی دستگاه، مراقب باشید که آب، الکل یا مواد پاک کننده شیمیایی به داخل دستگاه نفوذ نکند، چرا که باعث دردسر یا حتی سوختن دستگاه خواهد شد.
 • از مواد قابل اشتعال از جمله تینر، بنزین و … برای تمیز کردن استفاده نکنید.
 • وجود گرد و غبار روی تلویزیون، باعث آسیب‌های الکتریکی یا حتی آتش سوزی می‌شود پس لازم است با دستمال نرم و خشک گرد و غبار را پاک کنید.
 • به صفحه نمایش دست نزنید چراکه ممکن است اثر انگشت جا مانده روی آن در طولانی مدت روی کیفیت صفحه اثر بگذارد.

نکات نگهداری از تلویزیون استفاده از محافط برق

تلویزیون جزء دستگاه‌هایی‌ است که حتی بعد از خاموش کردن نیز دارای جریان برق است. حتما می‌دانید که نوسانات جریان برق در طولانی مدت باعث آسیب جدی به قطعات اصلی تلویزیون مانند مین برد، برد پاور و … می‌شود.

در صورت خرابی این قطعات، علاوه بر هزینه‌ زیاد بابت تعویض، پیدا کردن قطعات اصلی و با کیفیت نیز چالش‌های زیادی را به همراه خواهد داشت. توجه داشته باشید که ما نمی‌توانیم از نوسانات جریان برق جلوگیری کنیم اما با استفاده از سه راهی‌های با کیفیت می‌توانیم دستگاه خود را از بروز مشکلات و آسیب‌های جدی در امان نگه داریم.

مقدار روشنایی صفحه را کنترل کنید

میزان روشنایی صفحه تلویزیون اهمیت زیادی دارد چرا که اگر روشنایی صفحه بیش از مقدار تعیین شده باشد، موجب آسیب به موتور و همچنین پردازنده دستگاه می‌شود. میزان تنظیم روشنایی صفحه با توجه به مدل آن در دفترچه راهنما به طور کامل توضیح داده شده است. پس برای افزایش طول عمر تلویزیون، بعد از خرید دستگاه، نور صفحه را با کمک دفترچه راهنمای آن تنظیم کنید.

نکاتی برای نگهداری از تلویزیون

 1. توجه داشته باشید که در صورت نفوذ آب یا هر مایع دیگری به داخل تلویزیون، ابتدا اتصالات برق را قطع کرده و از باز کردن دستگاه اجتناب کنید. با رعایت این نکته از آسیب جدی به دستگاه مانند سوختن قطعات جلوگیری کرده و خطر آتش سوزی را کاهش می‌دهید.
 2. بیرون کشیدن دو شاخه تلویزیون از پریز برق زمانی که برای مدت زمان طولانی قصد استفاده کردن از آن را ندارید، یکی دیگر از راه‌های افزایش طول عمر تلویزیون است.
 3. هنگام بارش باران و رعد و برق به تلویزیون و آنتن آن دست نزنید.
 4. برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد تلویزیون، حتما به آن استراحت دهید. به این صورت که بعد از 3 الی 4 ساعت استفاده مداوم، دستگاه را به مدت 10 دقیقه خاموش کنید تا خنک شود.
 5. لازم است کنتراست تلویزیون نیز علاوه بر میزان نور صفحه، با توجه به دفترچه راهنمای تلویزیون تنظیم شود.
 6. اگر بعد از ورود به خانه متوجه نشت گاز شدید، به هیچ عنوان به تلویزیون و پریزها دست نزنید. در چنین شرایطی سریعا در و پنجره‌ها را باز کنید، به دنبال محل نشتی بگردید و آن را رفع کنید.

شما به راحتی می‌توانید با تمیزی به موقع و اصولی دستگاه، استفاده از محافظ برق، تنظیمات نور صفحه و … چند سال به عمر تلویزیون خود اضافه کنید. در این مقاله سعی کردیم با توضیح هر یک از نکات ذکر شده به افزایش طول عمر تلویزیون شما کمک کنیم.

سوالات متداول

میزان تنظیم روشنایی صفحه با توجه به مدل آن در دفترچه راهنما به طور کامل توضیح داده شده است. پس برای افزایش طول عمر تلویزیون، بعد از خرید دستگاه، نور صفحه را با کمک دفترچه راهنمای آن تنظیم کنید.

برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد تلویزیون، حتما به آن استراحت دهید. به این صورت که بعد از 3 الی 4 ساعت استفاده مداوم، دستگاه را به مدت 10 دقیقه خاموش کنید تا خنک شود.

درجه حرارت محیطی که تلویزیون در آن قرار دارد باید از لحاظ سرما و گرما کنترل شود. سرما و گرمای زیاد باعث آسیب به سیستم‌های داخلی دستگاه شما می‌شود، در نتیجه بهتر است دمای محیط متعادل باشد. برای افزایش طول عمر تلویزیون، حتما آن را دورتر از وسایل گرمایشی یا سرمایشی قرار دهید.