بین الملل

درگیری شدید فلسطینی‌ها با اشغالگران در طولکرم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرخط نیوز، رسانه‌های فلسطینی بامداد یکشنبه از یورش نظامیان صهیونیست به شهر «طولکرم» واقع در کرانه باختری و فعال‌شدن صدای آژیر خطر در اردوگاه «نور شمس» خبر دادند.

نیروهای رژیم صهیونیستی با تعداد زیادی خودروی زرهی و چند بولدوزر وارد شهر طولکرم و اردوگاه نور شمس شده و قصد تخریب منازل فلسطینیان دارند.

تیپ «شهدای الاقصی» نیز گفت که رزمندگان فلسطینی با شجاعت در حال مقابله با یورش صهیونیست‌ها بوده و آنها را در اردوگاه نور شمس به رگبار گلوله بستند.

پیش از این نیز نظامیان صهیونیست با خودروهای زرهی و پهپاد روز جمعه وارد اردوگاه الفارعه در کرانه باختری شدند و جوانان اردوگاه نیز با سلاح گرم به مقابله برخاستند. (جزئیات بیشتر)

شهرها و روستاها و اردوگاههای کرانه باختری به خصوص در بخش شمالی از ابتدای آغاز عملیات طوفان الاقصی، صحنه مبارزات جوانان فلسطینی است؛ به طوریکه طی ۸۴ روز گذشته ۳۱۵ نفر به شهادت رسیده‌اند و ۴۸۲۰ نفر نیز به اسارت اشغالگران در آمده‌اند.

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.