اقتصادیبرترین های کسب و کارعمومی

فریز شدن و هنگ کردن گوشی سامسونگ

برطرفکردن هنگ کردن گوشی آیفون

به نقل از t-mobile.com در اولین قدم گوشی آیفون خود را به شارژ بزنید زیرا امکان دارد که شارژ باتری گوشی شما کم شده باشد یا بنا به هر دلیلی ناگهانی شارژ خالی کرده باشد و در نتیجه صفحه نمایش دستگاه شما به صورت صفحه‌ای سیاه یا روشن که هیچ عکس العملی نشان نمی دهد، در بیاید. بنابراین اولین اقدام در این شرایط، به شارژر زدن گوشی است پس کافیست ابتدا چند دقیقه منتظر بمانید.

قیمت گوشی سامسونگ: در مرحله بعد با استفاده از دکمه پاور (Power) مانند حالت عادی و معمول دستگاه را خاموش کنید. برای این کار دکمه پاور آیفون خود را تا زمانی فشار داده و نگه دارید که گزینه “Slide to power off” را روی صفحه نمایشگر گوشی مشاهده کنید. وقتی این گزینه را مشاهده کردید انگشت خود را بر روی نمایشگر دستگاه قرار داده و سپس عبارت تحت عنوان  Power Off را انتخاب کنید. اگربا انجام مراحل گفته شده گوشی آیفونتان خاموش شد، احتمالا مشکل خاصی برای گوشی شما ایجاد نشده و مسئله مهمی نیست و با روشن کردن دوباره دستگاه، مشکل رفع می‌شود. اما چنانچه با فشردن دکمه پاور گوشی خاموش نشد باید مراحل  بعدی را انجام دهید.

اگر با انجام روش معمول گفته شده در بالا گوشی آیفونتان خاموش نشد باید ا روش دیگری برای باز کردن منو خاموش و روشن و ریستارت کردن دستگاه استفاده کنید. برای این کار بایستی دکمه پاور و هوم (Home) آیفون خود به همزمان فشرده و به مدت 10 ثانیه آن ها را نگه دارید تا گوشی آیفون شما ملزم به خاموشی شود.

اگر توانستید با استفاده از انجام مراحل ذکر شده، گوشی آیفون خود را خاموش کرده و مجدد روشن کنید، اولین اقدام شما بعد این کار پیگیری دلیل اصلی بروز این مشکل خواهد بود. گاها برخی از نرم افزار‌ها باعث ایجاد این نوع مشکل ها می‌شوند. بنابراین بایستی نرم افزارهای روی گوشی خود، خصوصا اپلیکیشن‌هایی که به تازگی نصب کرده‌اید، را بررسی کنید. اگر احساس می کنید، اپلیکیشن خاصی احتمال دارد این مشکل را ایجاد کرده باشد، فورا آن را حذف کنید.

چنانچه بعد از انجام مراحل ذکر شده وهمچنین حذف اپلیکیشن‌ مشکوک یا معیوب، مشکل فریز شدن آیفون رفع نشد، توصیه ما این است که گوشی خود را فکتوری ریست (Factory Reset) کرده و به تنظیمات کارخانه برگردانید و یا یک فایل بک‌آپ قدیمی‌تر از گوشی خود را در آن بازیابی کنید. توجه داشته باشید حتی که اگر آیفون شما هنوز در حالت فریز باشد و مشکل رفع نشده باشد، باز هم می‌توانید از ابزار iTunes و کامپیوتر خود برای به انجام این عمل اقدام کنید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا با استفاده از کابل USB آیفون خود را کامپیوتر متصل نمایید.
  • ابزار iTunes موجود بر روی سیستم کامپیوتر خود را اجرا کرده و در لیست باز شده در قسمت بالای صفحه نام آیفون خود را انتخاب کنید. ممکن است در لیست باز شده که نام دستگاه‌های iTunes است شما نتوانید نام گوشی خود را مشاهده کنیدد، در این حالت باید آن را به وضعیت ریکاوری مد (Recovery Mode) تبدیل کنید. به این نکته دقت کنید که برای این کاراتصال کابل USB از آیفون را قطع اما اتصال قسمت به کامپیوتررا قطع نکنید. در این مرحله حال دکمه‌ هوم آیفونتان را فشرده و چند ثانیه نگه دارد. در حین فشردن دکمه هوم، کابل USB را مجددا به آیفون خود متصل کنید و دقت کنید که دکمه هوم را رها نکنید تا زمانی که لوگو iTunes بر روی صفحه نمایشگر دستگاه شما مشاهده شود.
  • در ابزار iTunes خود گزینه “Restore iPhone …” را انتخاب کنید. سپس از لیست باز شده گزینه Restore را انتخاب نموده و تا فرآیند بازیابی اطلاعات تایید شود.
  • زمانی که فرآیند بازیابی اطلاعات آیفون به پایان رسید امکان استفاده مجدد از گوشی فراهم شده است ومی توانید در قسمت تنظیمات اولیه فایل بک‌آپ (مورد نظرتان بر روی دستگاه بازیابی کنید تا بتوانید از گوشی استفاده کنید.

رفع مشکل هنگ کردن گوشی دستگاههای اندرویدی

گوشی‌های اندرویدی دارای سخت افزار متنوع تری به نسبت بیشتری نسبت به آیفون‌های اپل هستند و همانطور که می دانید باتری برخی از آن ها قابلیت جداسازی دارد. این قابلیت خود روشی برای رفع مشکل فریز شدن ناگهانی دستگاه آندرویدی است. با ما همراه باشید.

مرحله نخست مانند گوشی های آیفون، به شارژ زدن گوشی آندرویدی است.

سپس سعی کنید که با استفاده از دکمه پاور گوشی خود را خاموش کنید. چنانچه نتوانستید با این روش گوشی خود را خاموش کنید، مراحل زیر را انجام دهید.

همانند گوشی های آیفون در گوشی های آندرویدی هم می توانید با دکمه های ترکیبی اقدام به  فورس ریستارت (Force Restart) کردن دستگاه اندرویدی خود کنید. این دکمه‌های ترکیبی ، غالبا در محصولات اندرویدی با فشار دادن همزمان دو دکمه پاور و افزایش صدا (volume Up)عمل می کند. همزمان این دو دکمه را فشار داده و به مدت چند ثانیه نگه دارید تو صبر کنید تا دستگاه ریستارت شود. چنانچه این دو دکمه ترکیبی برای گوشی شما جوابگو نبود، به عنوان جایگزین دکمه‌های پاور و کاهش صدای دستگاه را با روش فوق امتحان کنید.

به دلیل تنوع بسیار زیاد بین سیستم سخت افزاری گوشی های آندرویدی کمپانی های مختلف، امکان جداسازی باتری دستگاه در برخی مدل ها برای کاربران وجود دارد. همانطور که گفته شد، جدا کردن باتری دستگاه یک روش موثر برای ریستارت کردن اجباری در شرایط خاص استفاده می‌شود.

پس از اقدام به ریستارت شدن گوشی، در اولین قدم گوشی خود را عیب‌یابی کنید و اپلیکیشن‌هایی را که از نظر شما مشکوک هستند را از گوشی هوشمند خود حذف نمایید.

چنانچه با استفاده از تمام مراحل دکر شده مشکل گوشی شما حل نشد، به ناچارباید نسبت به فکتوری ریست کردن گوشی اقدام کنید. در این مرحله باید وارد بخش ریکاوری مد شوید. برخلاف گوشی های آیفون، برای ورود به بخش ریکاوری مد درگوشی های هوشمند اندرویدی مختلف باید از دکمه‌های فیزیکی خاصی روی گوشی ، استفاده کنید. بنابراین قبل هرکار ابتدا روش ورود به بخش ریکاوری مد گوشی یا تبلت اندرویدی را در اینترنت جستجو کنید.

پس از اینکه موفق به ورود به بخش ریکاوری مد شدید، با فشار دادن دکمه های افزایش و کاهش صدا در کنار گوشی، گزینه Wipe Data/Factory Reset را انتخاب کرده و با فشار دادن دکمه پاور گزینه مربوطه را انتخاب کنید. در مرحله آخر گزینه Yes را انتخاب کنید تا فرآیند وایپ کردن اطلاعات دستگاه و فکتوری ریست را تایید نهایی کرده و فقط باید منتظر بمانید تا فکتوری ریست انجام شده و دستگاه ریستارت گردد. با انجام مراحل فوق مشکل دستگاه آندرویدی شما حل شده و آماده استفاده است.

علت فریز شدن گوشی شیائومی | فریز شدن اپل واچ | فریز شدن تاچ گوشی ایفون

فروشگاه اینترنتی مبیت

خرید گوشی و لوازم جانبی موبایل از سایت مبیت می‌تواند بهترین انتخاب و تصمیم باشد؛ چراکه مبیت برای همه محصولات خود هولوگرام و برچسب مخصوص در نظر می‌گیرد و آن‌ها را با گارانتی معتبر و طولانی مدت عرضه می‌کند؛ از این رو خیال شما را بابت اصالت کالا راحت می‌کند و محصولاتی با کیفیت را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید با خرید گوشی موبایل از سایت مبیت تجربه لذت بخشی را برای خود به ارمغان بیاورید و با هیچ گونه مشکلی در فرایند خرید مواجه نشوید.

پیشنهادات ویژه مبیت

، مقایسه مشخصات موبایل های سری Mi، پوکو و ردمی، سوالات، بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی Xiaomi نیاز دارید.

، مشخصات موبایل های سری A، M، S و نوت، سوال ‌ها، بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی Samsung نیاز دارید.

، مشخصات موبایل های سری iphone 11, 12, 13  و pro ، سوال ‌ها، بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی iphone نیاز دارید.

Nokia با طرح ها و مدل های مختلف به همراه  بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی Nokia  نیاز دارید.

| گلس و محافظ صفحه نمایش، قاب، کیف و کاور هوشمند، هندزفری، هدفون و هدست، شارژر، کابل، کارت حافظه و هدست واقعیت مجازی.

بی سیم و سیمی با گارانتی اصالت کالا و سلامت فیزیکی به همراه قیمت روز و مشخصات انواع هندزفری بلوتوثی.

و شارژر همراه ریمکس Remax، شیائومی Xiaomi، انرجایزر Energizer، تسکو TSCO، انکر Anker، باسئوس Baseus، وریتی Verity، روموس …

،انواع بهترین محافظ صفحه نمایش گوشی، گلس سرامیکی، فول چسب و محافظ لنز دوربین و غیره برای تمام برندهای موبایل موجود در بازار

منبع : gsmarena.com