فرهنگ و هنر

نصب سکوی فروش لباس عفیفانه در میدان هفت تیر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه دیدار با دانشجویان دانشگاه صدا و سیما در جمع خبرنگاران گفت: در ۱۲۰ مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه مستقیم کالاهای عفیفانه را شروع می‌کنیم.

به گزارش سرخط نیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی با اعلام این خبر درباره تغییر در مدیریت خانه سینما گفت: خانه سینما را خانه همه هنرمندان و اهالی فرهنگ می‌دانیم، با همه گونه های فکری و سلایق در خدمتشان هستیم. تغییراتی هم که در بخش های صنفی رخ می‌دهد از نظر ما تفاوتی نمی‌کند؛ سرکار خانم برومند همکار بسیار خوب هنری ما و چهره‌ای نام آشنا بودند که زحمات بسیار زیادی را کشیدند، برای آقای دهکردی هم آرزوی موفقیت داریم.

وی تصریح کرد: در همین مدت جلسه‌ای را با ایشان و دوستان هیات مدیره خانه سینما داشتیم و تلاش کردیم مشکلات مالیاتی و بحث های نظیر این را که نگرانی‌هایی را برای اهالی هنر و فرهنگ ایجاد کرده حل کنیم و اساسا بنای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تعامل حداکثری و رفع مشکلات حوزه فرهنگ و هنر است و در این مسیر هم با همه دوستانی که تلاش می‌کنند همکاری داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جشنواره فجر نیز گفت: در این جشنواره از پیشکسوتان و هنرمندان قدیمی و جدید و فیلم اولی حضور دارند؛ بهرحال اتفاق مبارکی در حال وقوع است، تعداد ۱۰۶ فیلم برای حضور در جشنواره ثبت‌نام کرده اند همکاران من هم شبانه روزی پی‌گیر هستند تا ان‌شاءالله جشنواره‌ای به یادماندنی در چهل و دومین دوره برگزاری آن رقم بزنند.

وی درباره قیمت چادر افزود: در حوزه وزارت ارشاد اساسا بایستی دسترسی مردم را به پوشاک عفیفانه آسان کنیم. ما با وزارت صمت این کار را پی‌گیری می کنیم. بنده و آقای علی آباد نامه مشترکی به آقای رییس جمهور نوشتیم، از مجموعه بنیاد مستضعفان هم تشکر می کنم، با یارانه ای که در حوزه فرهنگی در حال صرف شدن است قواره چادر مشکی مطلوب به زیر پانصد هزار تومان رسیده است.

اسماعیلی درباره مکان فروش این چادرها نیز گفت: این چادرها در همه نمایشگاه‌هایی که به صورت مستقیم دایر می‌کنیم عرضه می‌شوند. در ۱۲۰ مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند و رفاه عرضه مستقیم کالاهای عفیفانه را شروع می‌کنیم. وعده‌ای که قولش را داده بودیم در یازده سکو صورت بگیرد تقریبا به بیش از یکصد و بیست فروشگاه زنجیره ای و در کنار آن چند مجموعه جدید رسیده است.

وی افزود: با وزیر اقتصاد نشست‌هایی داشتم تا بتوانیم در میدان هفت تیر که مرکز خرید لباس‌های بانوان است که گفته می‌شد لباس مناسب کمتر پیدا می شود ان‌شاالله با همکاری اصناف (ما قرار نیست لباس بفروشیم) و تسهیل شرایط شاهد باشیم تمام کسانی که در حوزه پوشاک عفیفانه فعال هستند سکوی فروش مستقیم در اختیارشان قرار گیرد. در میدان هفت تیر، میدان ولیعصر (عج) و امامزاده حسن(ع) و همه مکان‌هایی که محل اصلی خرید لباس‌های بانوان به‌شمار می‌رود این اتفاق در حال رخ دادن است. انشاالله در شش ماه آینده وضعیت عمومی عرضه پوشاک در سطح شهر بزرگ تهران به نحو محسوسی برای همه طیف‌ها کالای مناسب وجود خواهد داشت و از این وضعیت گلایه آمیز عبور خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برگزاری جشنواره امام رضا (ع) تصریح کرد: دبیر جشنواره آقای فرهاد قائمیان شدند؛ اخیرا هفته فرهنگی ترکمنستان را در اصفهان داشتیم و قرار شد بخشی از جشنواره امام رضا(ع) را در شهر مرو که محل سکونت امام رئوف بود و حضرت چندسال آنجا اقامت داشتند منتقل شود که بخش بین الملل را  آنجا برگزار می کنیم. بخش های جانبی را هم اضافه می‌کنیم. آنجا هم محلی برای معرفی چهره‌های جدید فرهنگی و هنری است. در بخش کتابخوانی بعضا بالای یک و نیم میلیون نفر شرکت کننده داریم.

انتهای پیام

انتشارات فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.