برترین های کسب و کارورزشی

چگونه کفش بسکتبال متناسب با سبک بازی خود را پیدا کنید

کفش بسکتبال زیربنا و تعیین‌کننده سرنوشت‌ ورزشکار در این رشته ورزشی است به همین دلیل انتخاب کفش مناسب از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود. چنین انتخابی ممکن است فرایندی طاقت فرسا و فرسایشی توام با آزمون و خطا باشد.

بهترین کفش بسکتبال | راهنمای خرید کفش بسکتبال | قیمت کفش بسکتبال دخترانه

پس شما چگونه همراه همیشگی خود را در زمین بسکتبال انتخاب می‌کنید؟ نیازی نیست جای دوری بروید.

راهنمای خرید بهترین کفش بسکتبال مردانه

انتخاب کفش بسکتبال ممکن است سخت باشد. پیدا کردن آخرین مدل‌ها، مطالعه نظرات، بررسی قیمت کفش های بسکتبال و پیدا کردن اندازه مناسب –اغلب روزها یا حتی هفته‌ها طول می‌کشد تا بالاخره بتوانیم یک جفت کفش مناسب انتخاب کنیم.
من در انتخاب کفش‌ بسکتبال بسیار حساس هستم، البته دلیلی برای این حساسیتم وجود دارد!
انتخاب کفش بسکتبال خوب مهم است، زیرا:

  • از انتقال ضربات ناشی از کف زمین به پا جلوگیری می‌کند و امکان حرکات سریع و متقاطع را برای بازیکن فراهم می‌کند.
  • از پا در برابر ضربه محافظت می‌کند و فشار وارده بر زانوها و پاها را کاهش می‌دهد.
  • به راحتی در پا قرار می‌گیرد و پاهایتان را به سفتی در بر می‌گیرد.
  • از پاهایتان محافظت می‌کند و از پیچ خوردگی مچ پایتان جلوگیری می‌کند.

به طور خلاصه: کفش بسکتبال خوب به شما کمک می‌کند تا از بازی خود نهایت استفاده و لذت را ببرید!

چگونه کفش بسکتبال متناسب با سبک بازی خود را پیدا کنید

در انتها، لیستی از کفش های بسکتبال مردانه که در کل عملکرد خوبی دارند، ارائه شده است. اما هر کفش بسکتبال برای انواع مختلف بازیکنان یکسان عمل نمی‌کند. بازیکنان گارد به کفشی متفاوت از بازیکنانی که در قسمت مرکز زمین بازی می‌کنند، نیاز دارند.
اما چگونه می‌توان فهمید که به چه نوع کفشی نیاز دارید؟ در پاراگراف‌های بعدی، می‌خواهم به جزئیات بیشتری بپردازم و به شما بگویم برای یافتن کفشی که بطورکامل متناسب با نیازهای شما باشد چه نکاتی را باید در نظر بگیرید.

بیایید در مورد مهمترین ویژگی ها و نکاتی که باید هنگام خرید کفش بسکتبال مردانه در بازار در نظر بگیرید، صحبت کنیم:

چه کفشی برای بسکتبال مناسب است؟ در این مطلب انواع کفش بسکتبال را معرفی می‌کنیم و چگونگی انتخاب بهترین کفش بسکتبال مردانه را آموزش می‌دهیم تا از همان جلسه اولی که پا به زمین بسکتبال می‌گذارید، غوغا براه اندازید.

برای دستیابی به این هدف باید سه دسته بندی اصلی را بررسی کنید: ساق کفش، لایه میانی کفش و لایه بیرونی کفش. تعجب نکنید چون در صورت استفاده از این راهنما پیروز میدان خواهید شد.

ویژگی هایی که باید هنگام خرید کفش های مناسب بسکتبال مردانه مورد توجه قرار دهید:

ارتفاع ساق کفش بسکتبال یکی از اصلی‌ترین وجوه تمایز کفش‌ها از یکدیگر است که آنها را مناسب استفاده توسط نوع خاصی از بازیکنان و سبک‌های مختلف بازی می‌کند. با انتخاب ارتفاع ساق مناسب می‌توانید بسیار بهتر از حداکثر پتانسیل مهارت‌ها و توانایی‌های خود استفاده کنید.

سه نوع ساق کفش وجود دارد:

ویژگی اصلی کفش‌های ساق بلند، ساق تقویت شده آنهاست که مچ پا را کامل پوشش می‌دهد.

با آنکه ساق بلند باعث سنگین‌تر شدن وزن کفش بسکتبال می‌شود اما حمایت اضافه و همچنین ضربه‌گیری آن برای سبک بازی سنترها و فورواردها ایده‌آل است چون آنها بارهاوبارها در جریان بازی حین ریباند و بلاک‌شات جهش می‌کنند و به محافظت بیشتری از ناحیه مچ پا و همچنین در برابر ضربات وارد شده به پا نیاز دارند.

ساق این نوع کفش بسکتبال تنها مچ پا را می‌پوشاند و از عملکرد همه جانبه ورزشکار پشیبانی می‌کند که به دلیل همین ویژگی، ایده‌آل فورواردها و گاردهای شوتزن با جثه‌های کوچک است.

این نوع کفش‌ها همزمان دارای قابلیت محافظت از مچ کفش‌های ساق بلند و قابلیت ارتجاعی کفش‌های ساق‌کوتاه هستند به همین دلیل هم از جهش و هم از چابکی ورزشکار پشتیبانی می‌کنند و او را قادر به بهره از حرکات انفجاری برای کسب امتیاز می‌کنند.

کفش‌های ساق کوتاه بهترین انتخاب برای ورزشکاران سرعتی و فرز است که نیاز به قابلیت ارتجاعی بالایی برای تطبیق با چابکی‌شان دارند.   

تحرک مچ پا و وزن سبک این کفش‌ها به گاردهای راس و گاردهای شوتزن کمک می‌کند که مدام در حال رفت و برگشت در طول زمین باشند، یعنی لحظه‌ای در حمله مشارکت کنند و لحظه‌ای دیگر به عقب بازگردند تا از سبد تیم خود دفاع کنند. با این کفش‌ها که نرم‌تر از بقیه هستند ورزشکار راحت‌تر حرکت و جنب و جوش خواهد کرد.

لایه میانی، ستون فقرات کفش است که باعث می‌شود استفاده از کفش و همچنین پاخور آن راحت باشد.

لایه‌های میانی متفاوت با کارکردهای مختلف وجود دارند. با این حال برای انتخاب لایه میانی مناسب باید چند ویژگی را لحاظ کرد.

ارتفاع تخت میانی کفش بسکتبال عاملی تعیین‌کننده است چون فاصله پای شما را از زمین تعیین می‌کند. ارتفاع استاندارد و مشخصی در این زمینه وجود ندارد و بیشتر سلیقه‌ای است با این حال، نباید افراط و تفریط کرد. اگر تخت میانی کفش خیلی بلند باشد پا از زمین فاصله زیادی خواهد گرفت و موجب بی‌ثباتی و مصدومیت‌های احتمالی به دلیل چسبندگی کمتر پای ورزشکار با زمین خواهد شد.

اگر تخت میانی کفش بسیار کوتاه باشد، میزان چسبندگی پای ورزشکار با زمین بیشتر می‌شود اما ضربه‌گیری و همچنین تاثیر لایه میانی تقریباً نزدیک به صفر خواهد بود. توصیه می‌کنیم که ارتفاع تخت کفش متعادل باشد یعنی هم ورزشکار احساس چسبندگی به زمین داشته باشد و هم کفش در برابر ضربه از پا محافظت کند، مانند چیزی که در تصویر مشاهده می‌کنید.

پرش لایه میانی کفش نشان‌دهنده میزان ضربه‌گیری تخت میانی است. میزان ضربه‌گیری بستگی به نوع فوم بکار رفته در لایه میانی و همچنین فناوری‌های جدیدی دارد که شرکت‌ها از آنها برای کشف تعادل میان لایه‌های بسیار نرم و بسیار سفت استفاده می‌کنند.

دلیل تلاش برای یافتن چنین تعادلی این است که اگر لایه میانی بیش از حد نرم باشد آنگاه خاصیت ارتجاعی نخواهد داشت و نیازهایی بازیکنان سرعتی مانند گاردها را تامین نخواهد کرد. از سوی دیگر، لایه‌های میانی خیلی سفت نیز به اندازه کافی ضربه‌گیر نخواهند بود و حمایت مورد نیاز بازیکنان جهشی مانند فورواردها تامین نمی‌شود. یا یافتن تعادل مناسب، کفش هم قابلیت ارتجاعی خواهد داشت و هم قابلیت ضربه‌گیری. این ویژگی را می‌توانید با انتقال وزن روی پاشنه پا ،همانگونه که نشان داده شده، بررسی کنید.

لایه بیرونی، کف کفش است که با زمین تماس دارد و شما را قادر می‌سازد که چابک و فرز باشید. به همین دلیل مهم است که کف کفش بسکتبال مردانه نه تنها به زمین چسبندگی بلکه دوام زیادی هم داشته باشد.

برای دستیابی به چنین هدفی مهم است که دو معیار را بررسی کنید.

کفش بسکتبال باید چگونه باشد؟

تقسیم بندی کف کفش بر مبنای استفاده در فضای باز یا سرپوشیده است. کف کفشی که برای زمین سرپوشیده طراحی شده تقریبا نرم است و به زمین بسکتبال که گرد و خاک دارد می‌چسبد. اما کف کفش‌های بسکتبال طراحی شده برای زمین‌های سرباز سفت است و دوام بیشتری در زمین‌های بسکتبال سفت و سخت دارد.

انتخاب نادرست باعث خواهد شد که در جریان بازی مدام سُر بخورید و همچنین کفش سریع فرسوده شود. به همین دلیل برای انتخاب لایه بیرونی مناسب ابتدا باید تصمیم بگیرید که در چه نوع زمینی قرار است بازی کنید. پس از آن باید میزان سفت یا نرم بودن کف کفش را بررسی کنید.

یا باید در مورد کفش موردنظر و ویژگی‌هایش تحقیق کنید یا ناخن خود را روی کف کفش بکشید. اگر جنس آن سفت باشد مناسب استفاده در زمین‌های سر باز است اما اگر نرم باشد آنگاه باید از آن در زمین‌های سرپوشیده استفاده کرد.

الگوی لایه بیرونی کفش در واقع الگوی لاستیکی است که تعیین کننده میزان چسبندگی کفش به زمین است. برای اینکه کفش چسبندگی بیشتری به زمین داشته باشد الگوی کف آن باید چندجهتی باشد. چندبعدی بودن یعنی اینکه الگوی کف کفش به سمت تمام جهت‌ها باشد، همانگونه که در عکس سمت چپ نشان داده شده است. چنین الگویی باعث می‌شود تا ورزشکاران از چابکی خود بهره ببرند.

با رعایت این سه دسته‌بندی و امتحان کردن کفش‌های مختلف قادر به یافتن کفش ایده‌آل خود در کمترین زمان ممکن خواهید بود. آیا از این راهنما برای خرید کفش بسکتبال مردانه مناسب خود استفاده کرده‌اید؟ عکس کفش خود را که با استفاده از این راهنما خریدید با ما در اینستاگرام یا فیسبوک به اشتراک بگذارید.

بهترین مدل های کفش بسکتبال مردانه

کفش بسکتبال از کجا بخرم؟ در ادامه لیستی از بهترین کتانی های بسکتبال مردانه موجود در بازار برای راحتی انتخاب شما لیست شده اند. معیار انتخاب های ما راحتی و نظر خریداران قبلی بوده.

درحال دریافت محصولات منتخب …

هر آنچه که در رابطه با یک کفش بسکتبال مناسب باید بدانید

ورزش بسکتبال شامل حرکت ها و فعالیت هایی است که بر روی پاها و زانو ها و مچ ها فشار وارد می کند. برای پیشگیری از آسیب به پاها هنگام بازی بسکتبال باید کفش مناسبی به پا داشته باشیم. کفش مناسب نه تنها عملکرد ما را در ورزش بهبود می بخشد بلکه از آسیب های احتمالی جلوگیری می کند. در این مقاله به نکات مختلف در مورد خرید کفش بسکتبال خواهیم پرداخت.

انتخاب کفش مناسب برای بسکتبال 

یکی از نکات خرید کفش بسکتبال توجه به پست بازیکن در بازی است

هنگام ورزش کردن داشتن کفش مناسب بر روی عملکرد شما بسیار مؤثر است و همچنین از وارد شدن آسیب به پاها جلوگیری می کند. کفش های نامناسب در هنگام بازی بسکتبال می تواند برای بازیکن بسیار خطر آفرین باشند و باعث پیچ خوردگی مچ پا و یا آسیب های دیگر شوند. در هنگام خرید یک جفت کفش بسکتبال مناسب باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه توضیح داده می شود.

راحتی و تناسب کفش بسکتبال

هنگام خرید کفش مهم ترین نکته ای که باید در نظر گرفته شود راحتی می باشد. در حالی که بسیاری از خریداران تنها به ظاهر توجه می کنند. کفش هایی که انتخاب می کنید باید در پا احساس طبیعی به وجود آورند. قبل از خرید باید آنها را امتحان کنید و در صورتی که احساس می کنید آزار دهنده هستند از خرید آنها صرف نظر کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید تناسب کفش با پا می باشد. تناسب با راحتی ارتباط نزدیکی باهم دارند اما تفاوتی ظریف بین آنهاست. ممکن است کفشی که انتخاب می کنید راحت باشد اما برای استفاده در مسابقات با پای شما تناسب نداشته باشد.

تناسب به معنی داشتن فضای کافی بین انتهای پنجه و نوک کفش می باشد. این فاصله باید به اندازه عرض انگشت شست باشد. همچنین کفش باید به اندازه کافی پهن باشد تا با حالت طبیعی پا متناسب باشد. کفش ها با توجه به تفاوت و اختلاف در پای افراد طراحی می شوند. ممکن است آنها برای برخی از افراد تنگ باشند و برای برخی دیگر مناسب باشند.

ارتفاع کفش ها و ارتباط آن با پست در بازی 

در هنگام خرید کفش بسکتبال به جنس کفش ها توجه کنید

کفش های بسکتبال از نظر بلندی و ارتفاع به سه دسته ساق بلند ، ساق متوسط و ساق کوتاه تقسیم می شوند.کفش های بسکتبال ساقه بلند به منظور حفاظت بهتر از مچ پا طراحی شده اند. این نوع کفش های بسکتبال برای بازیکنان درشت و بازیکنانی که در مرکز زمین هستند و در طول بازی برای ریباند نیاز به ثبات دارند مناسب تر می باشد.

این نوع کفش ها به دلیل اینکه در تولید آنها از مواد بیشتری استفاده شده است دارای وزن سنگین تری هستند.

دسته ساقه متوسط ها دارای ساق های کوتاه تری نسبت به مدل های ساقه بلند هستند و مانند آنها برای محافظت از مچ پا طراحی شده اند و از هر نظر عالی هستند. این نوع کفش ها علاوه بر این که از مچ پا محافظت می کنند انعطاف پذیری بیشتری نسبت به نوع ساقه بلند دارند و برای بازیکنان گوشه زمین ، بازیکنان تازه کار مناسب می باشد.

دسته دیگر مدل های ساقه کوتاه هستند و به منظور راحتی و حرکت آزادانه مچ پا طراحی شده اند. این مدل برای بازیکنان گارد و بازیکنانی که باید حداکثر سرعت را داشته باشند و چالاک باشند مناسب است. این نوع کفش ها برای افزایش سرعت مناسب هستند ولی ممکن است باعث پیچ خوردگی مچ پا شوند و باید در هنگام استفاده از آنها احتیاط کرد.

جنس کفش های بسکتبال

کفش بسکتبال باید رویه ی لطیف و نرمی داشته باشد

نکته دیگر در هنگام خرید توجه به جنس و مواد تشکیل دهنده کفش هاست. کفش های بسکتبال از مواد مختلفی مانند چرم طبیعی ، چرم مصنوعی و کرباس تولید می کنند. در تولید بسیاری از کفش های بسکتبال از ترکیب چرم های مصنوعی برای دوام بیشتر و کرباس برای افزایش قابلیت تهویه و کاهش عرق و رطوبت استفاده می کنند.

هنگام خرید باید دقت کنید که کدام قسمت ها از کرباس ساخته شده اند که باعث تهویه شده و از تعریق بیش از حد جلوگیری شود. کفشی که در تهیه آن از کرباس استفاده نشده باشد باعث گرم شدن بیش از حد پاها شده و ورزشکار را آزار می دهد.

رویه کفش بسکتبال

کفش هایی که با رویه های لطیف و نرم تولید می شوند دارای تار و پود کشسان و انعطاف پذیر هستند تا تهویه مناسب را فراهم کنند. این رویه ها بیشتر در کفش های ساق کوتاه استفاده می شود و سبک تر هستند و از نوع کفش های سرعتی هستند.

رویه های ضخیم و سخت از جنس پلاستیک و مواد اولیه مصنوعی تولید می شوند و برای کفش های سنگین تر استفاده می شود و سرعت بازیکن را پایین می آورند و برای بازیکنان قدرتی مناسب هستند و دارای طول عمر بالا و استحکام زیاد هستند و از مچ پا بهتر محافظت می کنند.

زیره کفش بسکتبال

میانه ی کفش مهمترین موردیست که در هنگام خرید کفش بسکتبال باید به آن توجه کنید

زیره کفش باید به اندازه کافی ضخیم باشد و از لغزیدن بازیکن روی زمین جلوگیری کند و باید به اندازه کافی پهن و صاف باشد و شیار های روی آن به درستی طراحی شده باشد.

توجه داشته باشید که آیا قرار است در یک سالن ورزشی بازی کنید یا خارج از آن. برای بازی در خارج از سالن باید از کفش هایی با زیره های سخت تر استفاده کنید.

قسمت میانی کفش

بندهای کفش بسکتبال

در هنگام خرید کفش بسکتبال کفش ها را با دقت امتحان کنید

کفش های بسکتبال معمولا در حالت استاندارد دارای بند می باشند. اما در برخی از مدل ها از ترکیب زیپ ها و نوارها استفاده شده است. در بسیاری از کفش های ساقه بلند از بند استفاده شده است تا بستن آنها دور مچ پاها باعث حفاظت بیشتر از آنها شود.

اما در مدل های دیگر به جای بندها از نوارها استفاده شده است و یا به عنوان مکملی برای بند ها استفاده شده است. این نوار ها با چسب های ولکرو به هم می چسبند. در برخی از مدل ها نیز به جای بند از زیپ استفاده شده است.

سایز کفش بسکتبال

سایز کفش ها در برندهای مختلف باهم تفاوت دارند. برای مثال یک سایز از برند نایک ممکن است از همان سایز از برند کانورس کوچک تر باشد. برای پیدا کردن یک کفش مناسب که با سایز پاهای شما تناسب دقیق داشته باشد باید آنها را با حضور خود در فروشگاه انتخاب کنید.

در برخی از فروشگاه ها کفش ابزار مخصوصی برای اندازه گیری طول و عرض پا موجود است. در صورت لزوم می توانید از این وسیله ها برای مشخص کردن اندازه و محدودیت سایزی که به دنبال آن هستید استفاده کنید. می توانید از جدول های تعیین سایزی که در سایت ها برای هر برند تعیین شده اند استفاده کنید.

قیمت کفش بسکتبال

کفش های بسکتبال در قیمت های متنوعی تولید می شوند. همه کفش های بسکتبال برای داشتن عملکرد خوب نیازی به داشتن قیمت بالا ندارند. مگر اینکه یک بازیکن که به سبک مد نظر اهمیت می دهد برای یک برند خاص از یک کفش مورد تایید ورزشکاران حرفه ای بخواهد استفاده کند و هزینه بالایی بپردازد.

اگر قصد خرید کفش گران قیمتی را دارید بهتر است به نظرات بیان شده در مورد آنها توجه کنید. بررسی های کاربری و حرفه ای را در نظر بگیرید. نظر کسانی که از این کفش ها استفاده کرده اند می تواند برای شما بسیار کمک کننده باشد.

اگر قصد خرید از فروشگاه ها به صورت حضوری دارید باید قبل از خرید حتما آن را امتحان کنید. اما در صورتی که می خواهید آنلاین خرید کنید باید به نکاتی مانند شرایط بازگشت نیز توجه کنید. در صورت خرید آنلاین اگر چنین امکانی وجود داشته باشد بسیار عالی است و شما می توانید قبل از تعهد خرید آن ها را امتحان کنید. اما باید توجه کنید که اگر آنها را برای مدتی استفاده کنید و یا بیرون بپوشید دیگر قابل برگشت نیست.

کفش ها را با دقت امتحان کنید

هنگامی که به نکاتی که گفته شد توجه کردید و انتخاب کردید باید کفش ها را بپوشید ، بند آنها را ببندید و با آنها قدم بزنید و ببینید که آیا در آنها احساس راحتی می کنید یا نه. دقت کنید که پای تان نباید در آن حرکت کند و یا پاشنه باید در محل خود ثابت قرار گیرد. باید برای آزادی انگشتان پا فضای کافی وجود داشته باشد. اگر چنین نبود کفش دیگری را امتحان کنید.

حتی لازم است که برای بررسی دقیق تر با آنها بپرید و تخمین بزنید که عملکرد آنها در هنگام ورزش چگونه خواهد بود. به عقب و جلو و در جهت های مختلف حرکت کنید تا ببینید که آیا در هنگام حرکت راحتی آن تغییر می کند یا نه. باید با دقت آنها را امتحان کنید که بدانید در طول بازی چگونه واکنش نشان می دهند. در هنگام پریدن و دویدن اگر در آنها احساس راحتی می کنید یعنی آنها برای بازی و مسابقه مناسب هستند.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی