اقتصادیبرترین های کسب و کار

چرا وقتی ماشین لباسشویی خاموش اب جمع میشود

جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش به دلایل متعددی رخ می دهد و در هر صورت باید نسبت به رفع آن سرعت عمل داشته باشید. برای بررسی این مشکل ابتدا باید مشخص کنید که آیا آبی که در ماشین لباسشویی خاموش جمع شده تمیز است یا کثیف؟ چون در هر یک از این شرایط دلایل متفاوتی برای این مشکل وجود دارد. مشهد تعمیر می تواند خدمات تعمیرات لباسشویی را به بهترین نحو ارائه کند.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

ممکن است برای شما نیز شرایطی بوجود آمده باشد که بعد از خاموش شدن لباسشویی متوجه شوید که در کف آن آب جمع شده است. مواجه شدن با این صحنه به معنی خرابی یکی از قطعات داخل دستگاه است و نیاز به دارید. در خدمات تعمیر لباسشویی مشهد علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی  مشخص می شود. با توجه به شرایط و نوع آبی که در لباسشویی خاموش جمع شده است علت فرق دارد که در ادامه بررسی می کنیم:

پر شدن آب در لباسشویی خاموش نی نی سایت | علت پر شدن بیش از حد آب در ماشین لباسشویی | علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش آبسال

جمع شدن آب تمیز در ماشین لباسشویی خاموش

اگر بعد از خاموشن شدن لباسشویی و اتمام تخلیه دستگاه آب تمیز را در دستگاه مشاهده کردید، دو دلیل ممکن است داشته باشد که عبارتند از:

1- خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی

شیر برقی یکی از قطعات مهم در لباسشویی است که برای آبگیری دستگاه استفاده میشود. اگر این قطعه خراب باشد، حتی بعد از خاموش شدن ماشین لباسشویی ممکن است آبگیری انجام شود. برای حل مشکل باید شیر برقی بررسی و در صورت نیاز تعویض یا تعمیر شود. با کمک تعمیرکار لباسشویی پاکشوما در مشهد خرابی شیر برقی لباسشویی برطرف می شود.

2- خرابی برد الکتریکی ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش، خرابی برد است. برد الکتریکی از دیگر قطعات مهم دستگاه است که فرمان را برای سایر بخش ها ارسال می کند. در صورت اشکال و خرابی این قطعه ممکن است فرمان آبگیری ارسال شود و به همین دلیل آب تمیز در لباسشویی تجمع پیدا می کند. تعویض و تعمیر برد الکتریکی نیاز به تخصص بالایی داشته و بهترین کار تماس با تعمیرکار حرفه ای در این حوزه است.

جمع شدن آب کثیف در ماشین لباسشویی خاموش

در شرایطی که آب کثیف در ماشین لباسشویی خاموش جمع شد، لازم است سیستم تخلیه دستگاه با دقت بررسی شود. چون هرگونه نقص در روند تخلیه دستگاه می تواند عامل مهمی در رخ دادن این شرایط باشد. در نتیجه می توان گفت، مهم ترین دلیل جمع شدن آب در لباسشویی خاموش موارد زیر است:

3- فیلتر تخلیه مسدود است

فیلتر تخلیه از قطعات بسیار مهمی است که به مرور با حجم زیادی از پرز و مو و نخ و غیره مسدود میشود. اگر این قطعه دچار انسداد و خرابی باشد، تخلیه به درستی انجام نخواهد شد و به همین دلیل آب در لباسشویی خاموش جمع میشود. بهترین راه حل در این شرایط، خارج کردن فیلتر تخلیه و شستشو و تمیز کردن آن است. در حالت کلی بهتر است همیشه فیلتر تخلیه را تمیز کنید تا با این قبیل مشکلات مواجه نشوید.

4- خرابی پمپ تخلیه

یکی دیگر از دلایل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی، خرابی پمپ است. پمپ تخلیه از قطعات بسیار مهم در روند تخلیه آب اضافه در هر مرحله از شستشو و آبکشی است. به دلایل مختلف ممکن است این قطعه دچار اشکال شود و تخلیه بدرستی انجام نشود. برای حل مشکل باید پمپ بررسی و ایرادات آن برطرف یا با قطعه جدید تعویض شود.

5- گیر کردن اشیا در پروانه پمپ تخلیه

در حین شستشوی لباس ها ممکن است اشیایی از قبیل دکمه و دستگیره زیپ و غیره به داخل پروانه پمپ تخلیه وارد شود و در آن گیر کند. در این شرایط پمپ تخلیه بدرستی عمل نمی کند و به همین دلیل آب از دستگاه خارج نمیشود. در اغلب مواقع در این شرایط در زمان روشن بودن ماشین لباسشویی صدای غیرعادی از آن نیز به گوش میرسد. پروانه پمپ باید توسط تعمیرکار بررسی و اشیا از آن خارج شوند.

6- خرابی هیدروستات لباسشویی

در تمام ماشین های لباسشویی سطح آب داخل دستگاه به کمک هیدرواستات سنجیده شده و بر همین اساس فرمان ورود و خروج آب از طرف برد صادر میشود. اگر این قطعه دچار اشکال شود تخلیه در زمان مناسب انجام نخواهد شد و آب درون دستگاه جمع میشود.

7- گرفتگی شلنگ تخلیه

خرطومی زیر دیگ که وظیفه انتقال آب کثیف به بیرون را برعهده دارد می تواند یکی دیگر از عوامل مهم در جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش باشد. شلنگ تخلیه باید به صور ت مرتب بررسی و در صورت نیاز شستشو داده شود تا گرفتگی های آن برطرف شود. علاوه براین، بررسی کنید که آیا شلنگ دچار شکستگی نشده است؟ مسیر عبور آب کثیف لباسشویی نباید مسدود شده باشد، در غیر این صورت به داخل برگشت زده میشود.

8- گرفتگی چاه فاضلاب

به عنوان یکی دیگر از دلایل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی کثیف می توان به گرفتگی و اشکال در چاه فاضلاب اشاره کرد. اگر شلنگ بدرستی درون چاه قرار نگرفته باشد یا چاه اصطلاحا پر شده و مسدود باشد، تخلیه با اختلال مواجه خواهد شد. برای حل مشکل گرفتگی های لوله فاضلاب را باید برطرف کنید و مجدد شلنگ را بدرستی درون آن قرار دهید.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ

در برندهای مختلف دلیل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش مشابه مواردیست که در بالا به آن اشاره شد. بر همین اساس می توان گفت، اگر ماشین لباسشویی سامسونگ در حالت خاموش پر آب شد چند عامل زیر باید بررسی شوند:

  • خرابی شیر برقی
  • خرابی برد الکتریکی
  • گرفتگی فیلتر تخلیه
  • خرابی و اشکال در پمپ تخلیه
  • انسداد شلنگ تخلیه
  • انسداد در چاه فاضلاب متصل به ماشین لباسشویی
  • خرابی برد الکتریکی
  • خرابی سنسو هیدروستات

برخی از این اشکالات براحتی قابل حل هستند. برای سایر موارد بهتر است با تماس بگیرید.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش پاکشوما

  • در ماشین های لباسشویی پاکشوما نیز ممکن است به دلیل گرفتگی مسیر تخلیه، خرابی پمپ و انسداد فیلتر در حالت خاموش آب جمع شود. علاوه براین، دلیل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش پاکشوما می تواند خرابی در برد و شیر برقی باشد. در
  • چرا آب در ماشین لباسشویی خاموش جمع می شود؟

تا به حال پیش آمده که شاهد جمع شدن حجم زیادی آب در ماشین لباسشویی خاموش خود باشید؟ یعنی علی رغم این که دستگاه خاموش است و کار نمی کند، دیگ پر از آب شود. برخی از کاربران شاهد بروز این اتفاق هستند و برای برطرف کردن آن با نمایندگی   تماس می گیرند. به نظر شما دلیل این مساله چیست؟ با توجه به سیستم ساختاری ماشین های لباسشویی و پروسه ای که برای آبرسانی در آنها طی می شود، چنین اتفاق هایی معمولا دلایل مختلفی دارند.

در این شرایط دستگاه باید توسط تعمیرکاران مجرب بررسی شود تا علت اصلی جمع شدن آب شناسایی گردد. سپس بر اساس شدت آسیب دیدگی، بخش معیوب تعمیر یا تعویض می شود. به این ترتیب مشکل حل شده و فرایند کاری ماشین لباسشویی به حالت عادی باز خواهد گشت. برای این منظور می توانید روی مهارت و تخصصی تیم  در مرکز سخت افزار ایران حساب کنید. در ادامه شما همراهان عزیز را با دلایل جمع شدن آب در لباسشویی خاموش و روش های رفع این مشکل آشنا خواهیم کرد.

دلایل جمع شدن آب در لباسشویی خاموش

مکانیزم کاری ماشین لباسشویی به این صورت است که آب از طریق لوله کشی وارد آن شده و فرایند شست و شو را امکان پذیر می سازد. قطعات متعددی در این روند درگیر هستند که هریک وظیفه خاص خود را بر عهده دارند. اگر یکی از این قطعات دچار نقص شوند، پروسه ورود آب به ماشین هم با مشکل مواجه خواهد شد. وقتی شما شیر آب را باز می کنید، تا انتخاب برنامه و زدن کلید شروع، آب وارد دستگاه نخواهد شد.

پس از زدن دکمه استارت، قطعه ای به نام شیر برقی وارد عمل شده و فرمان های لازم را به قطعات دیگر صادر می کند. سپس مگنت شیر دریچه ورودی را باز کرده و آب وارد دستگاه می شود. پس از تکمیل ظرفیت، برد یا تایمر دستور قطع آب را می دهند. بنابراین می توان فهمید که جمع شدن آب در لباسشویی خاموش ریشه در خرابی یکی از این قطعات دارد. با توجه به این که شیر برقی یا شیر الکتریکی اولین قطعه در شروع این فرایند است، خرابی آن اصلی ترین دلیل جمع شدن آب در دیگ لباسشویی خاموش به شمار می رود.

خرابی هیدروستات

هیدروستات یکی از قطعات بسیار مهم ماشین لباسشویی است که وظیفه دارد میزان آب درون آن را تنظیم نماید. به این صورت که هیدروستات دستور ورود یا خروج آب را ارسال می‌ کند تا چرخه شستشو بدون هیچ مشکلی به پایان برسد. حال اگر این قطعه به هر علتی ایراد پیدا کند، عملیات تخلیه آب به درستی انجام نمی‌ شود. لذا شاهد مشکلاتی همچون جمع شدن آب در لباسشویی خاموش خواهید بود.

خرابی برد الکترونیکی

برد الکترونیکی بخش مهمی است که دستورات لازم را برای آغاز کار یا توقف قطعات ماشین به آن ها ارسال می ‌کند. به همین دلیل هرگونه اشکال در آن باعث می‌ شود عملکرد کلی سیستم مختل گردد. برای مثال در صورت خراب شدن برد الکترونیکی امکان این که فرمان آبگیری ارسال شود، وجود دارد. در چنین شرایطی مقادیر زیادی آب شفاف و تمیز در ماشین لباسشویی تجمع می یابد. بنابراین چاره ‌ای ندارید جز این که برای تعمیر برد اقدام کنید.

خرابی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه وظیفه دارد آب‌ های اضافی را در مراحل مختلف شستشو و آبکشی از دستگاه خارج نماید. این قطعه ممکن است به دلایل مختلف معیوب شود و نتواند عملیات تخلیه را به درستی انجام دهد. به عنوان مثال گاهی آشغال و اجسام کوچک در پمپ گیر می کنند یا پروانه های آن لق می شوند.

بنابراین احتمال دارد جمع شدن آب در لباسشویی خاموش به خرابی پمپ ربط داشته باشد. در چنین شرایطی لازم است یک کارشناس حرفه‌ ای پمپ تخلیه را بررسی و ایرادات آن را برطرف نماید. در صورت شکسته بودن پمپ نیز تعمیرکار با رعایت نکات ایمنی این قطعه را تعویض می کند.

رفع مشکل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

حالا که علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش را شناختید، باید با روش های برطرف کردن این مشکل نیز آشنا شوید. اگر به صورت مداوم مشاهده کردید که موقع خاموش بودن ماشین لباسشویی تان آب در دیگ آن جمع می شود، شیر آب گرم و سرد دستگاه را ببندید. به احتمال زیاد شیر برقی از کار افتاده و تا تعمیر یا تعویض نشود، مشکل تکرار خواهد شد.

سپس آب دستگاه را تخلیه کرده و با یک تعمیرکار تماس بگیرید. تیم تعمیرات لباسشویی در محل پس از اعزام شدن به آدرس مورد نظر شما ماشین را به دقت مورد بررسی قرار می دهند. معمولا بهترین روش برای برطرف کردن مشکل جمع شدن آب در لباسشویی خاموش ، تعویض شیر برقی یا شیر الکتریکی است. پس از تعویض این قطعه خواهید دید که مشکل برطرف شده و می توانید مجددا شیرهای آب دستگاه را باز کنید. البته لازمه این مساله استفاده از قطعه اصل و با کیفیت در دستگاه است.

 

شرکت مشهد تعمیر با نام تجاری ” مشهد تعمیر” با قدمت بیشتر از 15 سال در شهر مشهد جز اولین شرکت های حوزه تعمیرات لوازم خانگی بوده است.

آدرس سایت : mashhadtamir.com

شماره تماس های مشهد تعمیر :

09398087766

05137667535

ساعت پاسخگویی : 8 صبح تا ۲۱

آدرس مشهد تعمیر : مشهد، دستغیب 13 پلاک 77

ایمیل : saeed.nejati2018@gmail.com