اقتصادیبرترین های کسب و کار

در چاپ استیکر تبلیغاتی چه مواردی را باید رعایت کرد؟

چاپ استیکر تبلیغاتی، اثرگذارترین محصول چاپی

به جرات و بدون شک و تردید می توان گفت که در حوزه مارکتینگ، تبلیغات و برندینگ، هیچ چاپی قدرت استیکرهای تبلیغاتی را ندارد. از فضاهای داخلی گرفته تا مترو و از بدنه خودروهای در حال حرکت گرفته تا بیلبوردهای تبلیغاتی، به راحتی می توان با بهره گیری از استیکرهای تبلیغاتی، یک برند را تبلیغ کرد و نام و نشان آن را در جان و جهان مخاطب جاری و ساری ساخت. در این نوشته، کمی از چاپ استیکر تبلیغاتی و چند و چون استفاده از آن ها خواهیم گفت. در صورتی که برای تبلیغات کسب و کار خود به دنبال راهی کم هزینه با بازدهی بالا هستید، مطالعه سطرهای پیش رو را از دست ندهید (تصویر زیر را نگاه کنید، پاکت پلاستیکی است که با استفاده از یک استیکر خلاقانه شبیه به بسته نوشیدنی به نظر می رسد، تبلیغی خلاقانه، تنها با استفاده از یک استیکر ساده).

چرا استفاده از استیکر در عالم تبلیغات محبوبیت دارد؟

پاسخ این سوال ساده است، استیکرها بسیار ارزان چاپ می شوند و اثرگذاری بالایی دارند. علاوه بر این، برای بهره گیری از استیکر هیچگونه محدودیتی وجود ندارد. کافی است سطح صاف باشد و صیقلی، آن را تمیز می کنیم و استیکر در کمتر از ده دقیقه آماده بهره برداری تبلیغاتی است. همین مسائل باعث شده اند که امروزه از فضاهای داخلی مترو، بدنه اتومبیل ها، کف ساختمان ها، درب و دیوار منازل و به طور کلی هر فضایی برای نصب استیکر استفاده شود (در تصویر زیر تمامی سطح نمای خارجی یک سازه با استیکر پوشانده شده است. هر عمل دیگری به جز استفاده از چاپ استیکر تبلیغاتی این زیبایی را نداشت و در عین حال، از نظر اقتصادی فوق العاده گران تمام میشد).

چگونه از استیکرهای تبلیغاتی استفاده کنیم؟

برای چاپ استیکر با طرح دلخواه تبلیغاتی باید نکات زیر را در نظر داشته باشید و به ترتیب و تناسب نیاز، آن ها را به خدمت بگیرید.

    گام اول شناسایی جامعه هدف و ذائقه مخاطب است. شما باید در پی یافتن هویت مخاطب خود باشید. به بیان دقیق، شما به عنوان صاحب کسب و کار یا مسئول مارکتینگ باید بدانید مخاطب چه زمانی از خواب بیدار می شود، از چه طریق و مسیری به محل کار خود می رسد، کدام برنامه تلویزیونی را دوست دارد و مسائلی از این دست. زمانی که این مجموعه اطلاعات را در اختیار داشته باشید، کار ساده است، کافی است متناسب با سلیقه او پیش بروید. اگر عمده مخاطبان شما با مترو تردد دارند، تبلیغات و نصب استیکر در مترو مفید است، اگر مشتری فلان فروشگاه هستند، حضور استیکر روی شیشه آن فروشگاه مفید به فایده است و غیره؛

    گام دوم طراحی است. پس از آن که مخاطب را شناختید، متوجه خواهید شد که استیکر شما در چه فضایی قرار خواهد گرفت. در نتیجه، زمان آن فرا می رسد که طراحی را آغاز کنید. به عنوان مثال، طرحی که شما درون آسانسور قرار می دهید، با طرح استیکر دیوار راهرو تفاوت دارد. پیشنهاد می شود که در این قسمت، کار را به دست طراحی با تجربه و خوش سلیقه بسپارید؛

    و در وهله آخر، نوبت به تبلیغات استیکر می رسد. نصب استیکر به تنهایی کاری از پیش نخواهد برد. به ویژه در صورتی که استیکری خلاقانه و زیبا کار کرده اید، باید آن را در شبکه های اجتماعی پروموت کنید تا زمانی که مخاطب آن را در محل مشاهده کرد، فوری به یاد شما بیافتد.

جمع بندی مقاله

برای کسب اطلاعات تخصصی، همواره متخصصان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره در زمینه انواغ خدمات چاپ پلکسی ، چاپ شیشه و….. به شما هستند، همین امروز با ما تماس بگیرید. همچنین، برای کسب اطلاعات تخصصی، همواره متخصصان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به شما هستند، همین امروز با ما تماس بگیرید.

چاپ استیکر و مش با قیمت مناسب

چاپ استیکر و چاپ مش از دسته تبلیغات پر کاربرد بوده که در زمینه تبلیغات با طیف گستره از مخاطبان و برای چاپ و تبلیغات فضای خارجی بسیار مناسب است. برای خدمات چاپی استیکر و مش با کیفیت مناسب و قیمت مناسب می توانید ما را انتخاب کنید. مجموعه ما خدمات چاپ مش و استیکر را با آخرین و به روز ترین تجهیزات چاپی انجام داده و از فناوری اکوسالونت جهت این امر استفاده می کند که اثر چاپی را بسیار زیبا در معرض دید مخاطبان قرار می دهد.

چاپ استیکر و انواع مختلف آن

استیکر دارای جنس پی وی سی است که باعث کیفیت بالای آن شده است. جنس و کیفیت مناسب باعث شده از استیکر و مش در فضای خارجی استفاده کرد. چاپ استیکر و چاپ مش از دسته چاپ های مرسوم برای تبلیغات عمومی است که در انواع مختلف قابل چاپ است. برای چاپ استیکر و مش بایستی از دستگاه های چاپ ویژه استفاده کرد. چاپ مش و استیکر در انواع براق و مات قابل انجام است که بستگی به نظر مشتری دارد. برخی از انواع چاپ استیکر به شرح زیر است:

 • چاپ استیکر شیشه ای
 • استیکر شیری
 • استیکر شبرنگ
 • استیکر ماشین
 • استیکر مش

چاپ استیکر شیشه ای

نوع چاپ استیکر شیشه ای از دو طرف دید دارد. دید داشتن از دو طرف همانند شیشه، علت نامگذاری این نوع استیکر شده است. بکارگیری بر روی شیشه مغازه ها، سوپرمارکت ها، مراکز تجاری و اداری و … از جمله قابلیت های استیکر شیشه ای است.

استیکر شیری

استیکر شیری دارای زمینه سفید است و از لحاظ مصرف بیشترین کاربرد استیکر را دارد. استیکر شیری برخلاف استیکر شیشه ای از دو طرف دید ندارد.

چاپ استیکر ماشین ابزار تبلیغاتی قدرتمند

یکی از کاربردهای استیکر، استفاده از آن بر روی ماشین های حمل و نقلی است. از آنجایی که ماشین در معرض دید بسیاری از مخاطبان است، گزینه مناسبی برای درج چاپ استیکر است. شما بارها شاهد چاپ استیکر ماشین انجام شده بوده اید. نکته لازم این است که ابعاد استیکر برای ماشین بیشتر بوده و بایستی واحد چاپی قادر به چاپ استیکر ماشین با ابعاد بزرگ را داشته باشد. درج و چاپ استیکر بر روی ماشین های یخچال دار حامل مواد غذایی یکی از کاربردهای مرسوم استیکر تبلیغاتی است که می تواند در برند شما بسیار کاربردی باشد.

مزایای چاپ استیکر

 • ارزان و مقرون به صرفه بودن چاپ استیکر
 • دوام و پایداری چاپ در برابر عوامل محیطی نظیر باد و نور و …
 • قابلیت نصب و جداسازی آسان استیکر
 • سرعت بالای چاپ
 • چاپ در ابعاد مختلف

کاربرد چاپ استیکر

 • بکارگیری استیکر روی شیشه مغازه ها، فروشگاه ها، مراکز تجاری
 • استیکر روی وسایل نقلیه نظیر اتوبوس ها و ماشین های حمل مواد غذایی
 • کاربرد در تابلو بک لایت
 • کاربرد تزئینی

قیمت چاپ استیکر را چه عواملی تعیین می کند؟

در تعیین قیمت چاپ استیکر عوامل مختلفی دخیل هستند. یکی از این عوامل نوع استیکر چاپی است. قیمت استیکر شیشه با استیکر زمینه شیری متفاوت است و یا از عوامل دیگر در تعیین قیمت چاپ استیکر نوع کاربردی استیکر است. استیکر وسایل نقلیه نظیر اتوبوس با استیکر روی شیشه مغازه ها دارای تفاوت ابعادی است که تفاوت در قیمت را در پی دارد. عملیات تکمیلی نظیر لمینت کردن هم در قیمت نهایی تاثیر فراوان دارد. استیکر لمینت شده دارای براقیت و زیبایی بالاتری است و به وسیله براقیت ایجاد کرده در اثر چاپی، جذابیت و اثر بخشی بیشتری در مخاطب ایجاد می کند با لمینت کردن استیکر می توان طول عمر اثر چاپی را نیز افزایش داد.

چاپ و نصب استیکر چگونه است؟

برای چاپ و نصب استیکر بایستی توجه نمود که کار نصب استیکر به آسانی امکان پذیر است و هر کسی قادر به نصب استیکر است. سهولت نصب استیکر به خاطر پشت چسبدار بودن آن است که عملیات نصب را در سریعترین زمان ممکن و با کیفیت بالا می توان انجام داد. بایستی استیکر نصبی بدون حباب در موضع نصب گردد تا زیبایی هر چه بیشتر در چشم مخاطب ایجاد شود. جوهر مورد استفاده هنگام چاپ استیکر بسیار مهم است چرا که اگر جوهر نامرغوب باشد بعد ازحدود ۲ تا ۳ ماه رنگ از بین می رود و کار بی کیفیت می شود.

جهت این امر استفاده از چاپ اکوسالونت را پیشنهاد می دهیم که زیبایی و رزولیشن چاپی بیشتر را برای مخاطبان فراهم می کند. برای نصب چاپ استیکر می توانید برای سطوح صاف(به جزء اتوبوس) از مخلوط آب و ریکا استفاده کنید و برای جدا کردن استیکر نیز از سشوار استفاده کنید با تمیز کردن محل نصب می توان اتصال محکمی را برای استیکر برقرار کرد. چاپ و نصب استیکر بایستی به نحوی باشد که هیچ گونه حبابی زیر استیکر و یا چاپ مش باقی نماند.

چاپ وینیل چیست؟

چاپ وینیل چیست و چه تفاوتی با استیکر دارد. چاپ وینیل همان استیکر است که با چاپی مناسب می تواند در معرفی یک برند بسیار موفق وارد عمل شود. برای وینیل می توان انواع طرح ها و رنگ ها را بکار برد. وینیل به سبب جنس خاصی که دارد دارای مقاومت به شرایط محیطی بوده و براقیت و جلا را برای اثر چاپی فراهم می نماید. بایستی واحد چاپی رزولیشن چاپی مناسب را برای چاپ فراهم آورد.

چاپ مش و استیکر چه تفاوت هایی دارند؟

چاپ مش همانند چاپ استیکر جهت تبلیغات فضای بیرون استفاده فراوانی دارد. چاپ مش دارای سوراخهای ریزی است که بخوبی نور را از خود عبور می دهد و برای مکان هایی که نیاز به نور محیط دارند مش بسیار مناسب است. جنس مش و استیکر یکسان است و تنها اختلاف در سوراخ های موجود در مش است. مش کاربرد فراوان بر روی شیشه داشته و با آن می توان با حفظ نور محیط اقدام به فعالیت تبلیغاتی و خدماتی نمود. فرایند چاپ مش و استیکر بایستی به دقت و با رزولیشن مناسب انجام شده و فرایند با انتخاب طرح دلخواه و مناسب کاربری مختلف انجام شود .

چاپ مش و انواع آن

 • چاپ مش پشت چسبدار
 • چاپ مش در هنرنوین به صورت معمولی

نوع مش چسبدار بیشتر جهت نصب بر روی شیشه استفاده می شود. چاپ و نصب مش بر روی شیشه از طرفی دید را از بین نمی برد و از طرف دیگر میزان نور داخل فضا را نمی کاهد.نوع چاپ مش بدون چسب بیشتر جهت تبلیغات روی استند برای محصولات ویژه استفاده می شود. طریقه چاپ و نصب مش و استیکر شبیه بهم می باشد.