استفاده از ورق استیل برای کابینت

آشپزخانه بدون کابینت و آزمایشگاه ها بدون میزهای فلزی کاربرد و زیبایی چندانی ندارند. یک آزمایشگاه فعال با هر اندازه معقولی مملو از انواع مواد شیمیایی، ابزارها و انواع اسیدها می باشد که همگی به نوعی سبب خوردگی سطح مقاطع خواهند شد. بنابراین تولیدی های کابینت های فلزی از ورق استیل در ساخت کابینت، میز، صندلی و… استفاده می کنند تا محصول دارای طول عمری بالا باشد.

 

در بازار آهن آلات مقاطع فولادی زیادی وجود دارد که می توان در ساخت کابینت از آن استفاده کرد. اما ورق استیل یا فولاد ضد زنگ یک سر و شانه از همه ی آن ها بالاتر است. تقریباً در همه موقعیت ‌های مهم و برای هر هدف اصلی، ورق های استیل بهترین گزینه برای ساخت و طراحی محصولات می باشند. همچنین مناسب بودن قیمت ورق استیل نیز دلیل دیگری برای این امر می باشد.

شما می توانید انواع ورق استیل با بهترین کیفیت و قیمت را از طریق فروشگاه استیل صدرا تهیه کنید.

 ورق استیل

مشخصات ورق استیل

مانند تمام فولادها، فولاد ضد زنگ با مخلوطی از آهن و کربن تولید می شود. چیزی که این خانواده از آلیاژها را متمایز می کند این است که فولاد ضد زنگ (استنلس استیل) دارای حداقل ۱۰.۵٪ کروم است. این عنصر به فولاد ضد زنگ مقاومت مشخص خود را در برابر اکسیداسیون می دهد. هنگامی که فولاد ضد زنگ در معرض اتمسفر قرار می گیرد، کروم با اکسیژن ترکیب می شود تا یک لایه نازک و پایدار از اکسید کروم تشکیل دهد.

این لایه به صورت طبیعی در ساختار ترکیبی استنلس استیل وجود دارد. این بدان معنی است که مانند فولاد گالوانیزه تنها یک پوشش روی در سطح مقطع نداشته که به راحتی دچار خوردگی می شود. بنابراین، حتی اگر فولاد ضد زنگ عمیقاً خراشیده شود، لایه غیرفعال کروم خود ترمیم می شود.

 

دلایل استفاده از ورق استیل در ساخت کابینت دیواری و زمینی

استنلس استیل با خواص مطلوب شیمیایی و فیزیکی امکان استفاده در صنایع و کارخانجات مختلف را فراهم کرده است. ورق استیل یکی از پرفروش ترین محصولات استنلس استیل در بازار است که توجه سازندگان کابینت و میزهای فلزی را به خود جلب نموده است. در ادامه به دلایل اصلی استفاده از ورق استیل در کابینت سازی می پردازیم.

 

مقاومت در برابر خوردگی ها

کابینت های فلزی که از فولاد ضد زنگ ساخته شده باشند، مقاومت بالایی در برابر خوردگی و مواد شیمیایی خواهند داشت. وقتی کار شما ناگزیر از شما می‌خواهد که برخی از مواد ناپایدار و بسیار واکنش‌ پذیر را در نزدیکی خود نگه دارید، ضروری است که آن ها را در محیط‌ هایی که نمی ‌توانند آسیبی ایجاد کنند، نگهداری کنید. به همین دلیل ورق استیل کاربردی بالا در ساخت میزها و کابینت های موجود در آزمایشگاه ها دارد.

 

خوردگی همچنین یک خطر جدی بلندمدت در تجهیزات فولاد ضد زنگ است، زیرا تمام فلزات ممکن است زنگ بزنند. یک نیمکت آزمایشگاه، میز یا مجموعه ای از کمدهای کابینت در صورت زنگ زدگی یا خوردگی، بسیار غیرقابل اعتماد و عملاً بی استفاده می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، شما باید هر چیزی که خورده شده است را جایگزین کنید.

 ورق استیل برای کابینت

تمیزکاری آسان ورق استیل

استنلس استیل فولادی است که رطوبت، مواد شیمیایی، مواد غذایی، اسیدها و… در آن نفوذ نکرده وغیر متخلخل است. استنلس استیل یک ماده خنثی در برابر مواد شیمیایی و غذایی است که سبب پایداری ورق استیل در شرایط های مختلف می شود. این موضوع سبب کاربرد بالای ورق استیل در صنعت آشپزخانه از جمله کابینت سازی شده است.

طول عمر بالا

فولاد ضد زنگ دارای استحکام و سختی بالایی است و به راحتی ساختار خود را از دست نمی دهد. استنلس استیل در طول گذشت مدت زمان طولانی نیازی به نگهداری و تعمیرات نداشته و از این جهت فولادی کم هزینه است.

 

صرفه اقتصادی

از ورق استیل می توان برای کاربردهایی با حرارت بالا بدون ایجاد خوردگی استفاده کرد. کابینت هایی که با ورق استیل ساخته می شوند به راحتی قابل تمیز کردن است که می تواند مواد شیمیایی خطرناک را به طور ایمن کنترل کنند. قیمت ورق استیل نسبت به دیگر مقاطع بیشتر است، اما مزایای بی شمار آن صرفه اقتصادی زیادی را در طول سالیان طولانی برای شما فراهم می کند.