برترین های کسب و کارعمومی

تشخیص نشت آب در ماشین لباسشویی

علت نشت آب از ماشین لباسشویی

همانگونه که می دانیم این مشکل ممکن است در قسمت های مختلف ماشین لباسشویی به وجود آید، که هر یک از آنها دلایل مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال در صورتی که آب از پشت ماشین لباسشویی نشتی داشته باشد، می توان آن را به وجود ایراد در شیر ورودی آب، سوراخ شدن شیلنگ ها و یا وجود مشکل در اتصالات مرتبط دانست.

علت آب دادن لباسشویی از جاپودری ماشین | علت نشت آب از درب لباسشویی ال جی | علت نشت آب از درب لباسشویی پاکشوما

همچنین علت آب دادن ماشین لباسشویی و نشت آب از زیر لباسشویی می تواند به دلیل وجود ایراد و خرابی در پمپ آب و یا وجود سوراخ و پارگی در شیلنگ های موجود در زیر ماشین لباسشویی باشد.

در ادامه اگر بخواهیم علت آب دادن ماشین لباسشویی از جاپودری ماشین را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توان دلایلی همچون، مسدود شدن مسیر جاپودری، وجود شکستگی و خرابی در جاپودری، تراز نبودن و یا نصب اشتباه دستگاه لباسشویی را بیان نمود. علاوه بر این موارد، گاهی خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی به دلیل فشار بیش از آب نیز، میتواند باشد.

نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی می‌تواند بسیار خطرناک باشد. علاوه بر آسیب به بدنه ماشین لباسشویی، خطر برق گرفتگی را نیز به همراه دارد. علت نشت آب از ماشین لباسشویی می‌تواند به پارگی شیلنگ، مشکل در پمپ لباسشویی یا سایر بخش ها باشد. اما بهتر است علت آن دقیق‌تر بررسی شود.

چرا در زیر ماشین لباسشویی خاموش آب جمع می‌شود؟ علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست؟ نشت آب از جاپودری لباسشویی به چه علت است؟ علت تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی یا همان نشتی لباسشویی چه عواملی است؟ چه عواملی باعث آبریزی ماشین لباسشویی می‌شود؟ برای پاسخ به این دسته از سوالات که یکی از متداول ترین دلایل تعمیر ماشین لباسشویی بوده در ادامه همراه مجله خدمت از ما باشید.

علت آب دادن ماشین لباسشویی دوقلو

امروزه با وجود طرح های مختلف ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک، همواره ماشین لباسشویی دوقلو از محبوبیت خاصی برخوردار است.  این دستگاه ها نیز ممکن است گاهی دچار مشکلات و خرابی های گردند. از مشکلات رایج ماشین های لباسشویی دوقلو می توان به نشتی آب از آن ها اشاره نمود.

از دلایل اولیه علت آب دادن ماشین لباسشویی و وجود چنین مشکلی می توان به وجود پارگی و یا سوراخ در شلنگ تخلیه آب و یا وصل نامناسب شیلنگ ها اشاره کرد. همچنین خراب بودن برخی دیگر از قطعات دستگاه مانند کاسه نمد، واشرها، پمپ تخلیه و غیره اشاره نمود.

چرا ماشین لباسشویی نشت آب دارد؟

در حال حاضر برند مختلفی از لوازم خانگی خارجی و ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد. ماشین لباسشویی های ال جی، سامسونگ، دوو  و بوش از پرطرفدارترین برندهای خارجی و نیز ماشین لباسشویی پاکشوما و اسنوا از پراستفاده ترین برند های ایرانی می باشند. آب دادن و نشتی ممکن است در هر یک از این ماشین لباسشویی ها رخ دهد. در ادامه علت آب دادن این نوع از ماشین لباسشویی ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • علت آب دادن ماشین لباسشویی ال جی

آب دادن ماشین لباسشویی ال جی می تواند به دلیل وجود اشکال در شیر ورودی، همچنین خرابی و پارگی در اتصالات و شلنگ ها، مسدود شدن خروجی آب به دلیل تجمع رسوبات و در نهایت مشکل در شیر ورودی آب باشد.

 • علت آب دادن ماشین لباسشویی دوو

آب دادن ماشین لباسشویی دوو نیز می تواند دلایلی مانند ایراد در دریچه یا شیر ورودی آب، ایجاد مشکل در پمپ تخلیه، خراب بودن و یا وجود سوراخ در شیلنگ و سایر اتصالات داشته باشد.

 • علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی سامسونگ

درباره علل و عوامل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی سامسونگ نیز میتوان به وجود اشکال در پمپ تخلیه، پوسیدگی و خرابی شیلنگ ها و ایراداتی در اتصالات این ماشین و نیز مشکل در شیر ورودی اشاره نمود.

 • علت آب دادن ماشین لباسشویی بوش

علاوه بر موارد یاد شده در علت آب دادن ماشین لباسشویی که در برندهای قبلی توضیح داده شد می توان به وجود خرابی و ایراد در لوله هیدرواستات و سوئیچ فشار ماشین لباسشویی بوش اشاره نمود. باید گفت که این مشکل ممکن است در هر ماشین لباسشویی دیگری نیز رخ دهد.

 • علت آب دادن ماشین لباسشویی پاکشوما

آب دادن ماشین لباسشویی پاکشوما نیز دلایلی همانند موارد یاد شده در دستگاه های قبل دارد. همچنین علت نشت آب از درب لباسشویی پاکشوما می تواند به دلیل خراب بودن لاستیکی موجود در دور درب لباسشویی و یا تجمع آشغال های ریز در این قسمت می باشد. همچنین خراب شدن قفل در ماشین نیز باعث به وجود آمدن این مشکل خواهد شد. اگر می خواهید را بدانید، مقاله تهیه شده در این زمینه می تواند به خوبی به شما کمک کند.

 • آب دادن ماشین لباسشویی اسنوا

اگر بخواهیم علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی اسنوا را بیان نماییم، می توان به مواردی همچون وجود خرابی در اتصالات و شیلنگ های موجود در زیر دستگاه اشاره نمود.

خرابی بلبرینگ و کاسه نمد

یکی از دلایل مهم و علت آب دادن ماشین لباسشویی، خراب بودن بلبرینگ و کاسه نمد در این دستگاه است. خراب شدن این قطعات دلایل مختلفی مانند فرسوده شدن در اثر گذشت زمان، استفاده بیش از حد از لباسشویی، قرار دادن البسه زیاد در آن دارد. همچنین می توان گفت که وجود ایراد در نحوه نصب ماشین لباسشویی و تراز نبودن آن، به مرور زمان باعث  تکانهایی در دستگاه می شود.

این تکانها به مرور زمان باعث به وجود آمدن آسیب در قطعات مختلف ماشین لباسشویی شده و  این امر یکی از دلایل به وجود آمدن نشتی آب از ماشین لباسشویی است. برای رفع این مشکل می بایست نسبت به تعمیر و یا تعویض این قطعات اقدام نمود.

بعد از شستشوی لباس ها، خرابی های به وجود آمده ممکن است باعث بروز شوند که در یک مقاله به صورت اختصاصی آن را توضیح داده ایم.

سخن آخر

به طور کلی می توان گفت علت آب دادن ماشین لباسشویی در انواع مختلف این دستگاه، می تواند دلایل تقریباً مشابه ای داشته باشد. گاهی این مشکل دلایل بسیار ساده ای داشته که با بررسی آن به سادگی می‌توان نسبت به رفع آن در خانه اقدام نمود. اما گاهی این مشکل دلایل جدی تری مانند خراب بودن یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی دارد که در این صورت نیاز به مراجعه به کارشناسان متخصص تعمیر و تعویض قطعات لباسشویی وجود دارد.

سوالات متداول شما در مورد علت آب دادن ماشین لباسشویی:

علت آب دادن ماشین لباسشویی در خالت خاموش چیست؟

خراب بودن و مشکلات اتصالات ماشین لباسشویی و شیر وصل شده به آن و البته خرابی دیگر قسمت های ماشین لباسشویی می تواند علت نشت آب باشد.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی چیست؟

خرابی بلبرینگ و کاسه نمد از جمله مهم ترین علت هایی هستند که باعث خرابی و نشت آب از زیر ماشین لبدیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود با تعمیر لباسشویی در اصفهان و دیگر کاربران بپردازید.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی چیست؟ دلیل آب دادن ماشین لباسشویی چیست؟ چرا لباسشویی آبریزی دارد؟ علت نشت آب از فیلتر لباسشویی چیست؟ از کدام چسب برای آب بندی دیگ لباسشویی استفاده کنیم؟ تمام این سوالات را همراه با شرح کامل برای شما عزیزان در آی پی امداد توضیح داده ایم تا چنانچه با مشکل نشتی آب در لباسشویی مواجه شده اید، بدون پرداخت هزینه به عیب یابی بپردازید یا در صورت عدم رفع مشکل با ما در تماس باشید.

توجه: کاربران گرامی هر گونه سوالی در زمینه نحوه رفع نشت آب از لباسشویی دارید کافی است در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) پرسش نمایید تا تعمیرکاران به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

علت آب دادن ماشین لباسشویی چیست؟

برای اینکه علت آب دادن ماشین لباسشویی را متوجه شوید، در ابتدا مسیر ورود و خروج آب را برای شما تشریح میکنیم.

 • در پشت ماشین لباسشویی، شیر ورودی آب تعبیه شده است که با باز بودن آن، آب وارد شیربرقی میشود.
 • با دستور گرفتن از برد الکترونیکی در زمان های مختلف آبگیری در لباسشویی را انجام میدهد.
 • توجه داشته باشید که، معمولا از هر شبر برقی یک شلنگ به جا پودری متصل میشود.
 • اما در لباسشویی‌های جدید به خاطر حذف قسمت مکانیکی تقسیم آب، تعداد شیربرقی بیشتر شده است.
 • تمام دستگا های جدید دارای یک ورودی آب گرم، و یک تا سه ورودی آب سرد میباشند، که هر کدام با شیلنگ جداگانه به جاپودری متصل میشوند.
 • آب از طریق شیر برقی به جاپودری هدایت میشود.
 • از جاپودری به دیگ لباسشویی با خرطومی متصل شده است.
 • آب از طریق خرطومی جاپودری به داخل دیگ میرود.
 • پس از آبگیری ماشین لباسشویی، سنسور هیدروستات که وظیفه تنظیم سطح آب را بر عهده دارد، به برد الکترونیکی اطلاع میدهد و شیربرقی، آبگیری را قطع می‌کند.
 • سپس بعد از مراحل شستشو، در دفعات متعدد آب به وسیله پمپ تخلیه از دستگاه خارج می‌شود.
 • در زیر دیگ، یک خرطومی برای انتقال آب به پمپ تخلیه تعبیه شده است.
 • خرطومی به پوسته پمپ یا همون پوسته فیلتر متصل میباشد.
 • در زمان تخلیه لباسشویی، آب از شیلنگ تخلیه به مسیر فاضلاب یا زیر سینگ جهت خروج پمپاژ میشود.
 • در بعضی از لباسشویی ها از یک شلنگ کوتاه و باریک جهت تخلیه اضطراری آب هنگام قطع برق یا مشکلات فنی دیگر استفاده شده است.
 • جهت پیدا کردن این شیلنگ مخصوص، درب فیلتر را باز کنید.

کاربران گرامی آی‌پی امداد، توجه نمایید که طبق توضیحات ذکر شده، هر کدام از اتصالات مربوط به مسیر آب در ماشین لباسشویی مشکل داشته باشد، با نشتی آب مواجه خواهید شد.

8 دلیل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

لازم است بدانبد که خطر ارتباط برق با آب جدی است، بنابراین چنانچه حتی مقدار کمی نشتی آب در لباسشویی خود مشاهده کردید سریعا اقدام به رفع عیب نمایید تا از معضلات جدی تر جلوگیری نمایید.

توجه داشته باشید اگر تخصصی در تعمیرات ندارید در صورت مواجه شدن با این مشکل حتما با خود تماس بگیرید. در اینجا به 8 علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی پرداخته ایم تا بدون پرداخت هزینه به عیب یابی و رفع عیب بپردازید و در ادامه شرح کامل هر کدام را توضیح داده ایم.

 1. شکستگی یا نشتی آب از شیربرقی، باعث آب دادن در پشت لباسشویی میشود.
 2. پارگی یا پوسیدگی شلنگ متصل از شیر برقی به جا پودری باعث نشت آب میشود.
 3. نشتی، پارگی یا گرفتگی در خرطومی‌های لباسشویی به مانند پارگی خرطومی زیر دیگ لباسشویی، میتواند دلیل نشت آب باشد.
 4. بررسی پمپ تخلیه برای علت نشت آب در لباسشویی ضروری است. (پارگی شلنگ تخلیه لباسشویی)
 5. بررسی دریچه ورودی آب سومین علت نشت آب از زیر لباسشویی میباشد.
 6. اگر مشکلی در لاستیک دور درب به وجود بیاید میتواند دلیل نشت آب از زیر لباسشویی باشد. (پارگی یا پوسیدگیه لاستیک دور درب لباسشویی )
 7. بررسی دیگ، کاسه نمد و بلبرینگ برای رفع مشکل نشتی آب در لباسشویی محتمل است. (شکستگی دیگ یا باز شدن درز آب بندی دیگ)
 8. مشکلات جاپودری میتواند منجر به نشت آب در لباسشویی شود. (شکستگی یا باز شدن درز محفظه جاپودری، پارگی یا پوسیدگی خرطومی جاپودری)

توجه : اگر لباسشویی بوش، زیمنس، سامسونگ، ال جی یا … شما مشکل نشت آب از زیر را دارد برای رفع عیب با خدمات آی پی امداد در ارتباط باشید.